ضرورت آمادگی شهرداری ها و دهیاری ها برای بارش های پیشرو

ضرورت آمادگی شهرداری ها و دهیاری ها برای بارش های پیشرو به گزارش پرشین رز معاون عمرانی استاندار تهران با تاكید بر ضرورت آمادگی شهرداری ها و دهیاری ها برای بارش های پیشرو اظهار داشت: باید با برنامه ریزی دقیق تجهیزات لازم برای مقابله با بارش ها در سطح استان مهیا شود.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده در جلسه شورای مدیران حوزه معاونت عمرانی استانداری تهران اظهار داشت: با عنایت به این كه فصل زمستان و بارش برف و باران در پیش است تمامی مدیران در سطح استان در حوزه های روستایی و شهری بخصوص شهرداران، دهیاران و فرمانداران باید نسبت به لایروبی كانال ها و پاكسازی مسیر آب های سطحی اقدام نمایند.
وی ادامه داد: در درون شهرها شهرداری ها مكلفاند تجهیزات لازم را برای مقابله با بارندگی های پیشرو فراهم نمایند و نقصها موجود را رفع كنند در حوزه روستایی هم دهیاران مكلف اند كه تجهیزات مورد نیاز خویش را هر چه سریعتر كامل كنند تا هنگام بارندگی مشكلی در راه های مواصلاتی ایجاد نشود. باید شارژ مخازن شن و نمك بخصوص در راه های مواصلاتی اصلی استان صورت گیرد.
وی تصریح كرد: دیگر اصل غافلگیری در سطح استان تهران برای مقابله با بارش ها پذیرفته نیست؛ امروز هواشناسی می تواند از چند روز قبل پیشبینی بارش ها را انجام دهند بنابراین شهرداران و دهیاران تجهیزات لازم را از پیش آمده كنند و از همه ظرفیت ها برای عرضه خدمات بهره بگیرند.
معاون عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث نظارت بر دستگاه های اجرایی، شهرداری ها و دهیاری ها در حوزه آلایندگی تجهیزاتشان اشاره نمود و اضافه كرد: گاها در شهرداری ها برخی تجهیزات و كارگاه ها از آلایندگی بالایی برخوردار می باشند ابتدا باید از همین دستگاه ها برای كاهش آلودگی هوا اقدامات صورت گیرد كه این امر مستلزم نظارت حوزه عمرانی استانداری به شهرداری ها و دهیاری های استان تهران است.
وی ادامه داد: هم اكنون در حوزه ساماندهی پسماند هم مشكلات بسیاری وجود دارد بنابراین باید تمام فرایند جمع آوری، انتقال، تفكیك از مبدا و دفن پسماند به صورت یك فرایند دیده شود و در هر دو حوزه روستایی وشهری برنامه مدون برای دفع پسماندها وجود داشته باشند.
وی افزود: گاها مواردی مشاهده می شود كه در زمین های اطراف برخی شهرستان ها انباشت زباله ها وجود دارد كه مشكلات بسیاری را برای استان بوجود آورده است. باوجود این كه ما مبحث ایجاد سایت ویژه ای برای پسماندها را در فشافویه دنبال می نماییم اما شهرستان ها هم با باید با روش علمی و صحیح هم اكنون پسماندهای خویش را سازمان دهی كنند.
تقی زاده با تاكید بر ضرورت توجه به مبحث فرهنگ سازی در حوزه پسماند اظهار داشت: آموزش شهروندان در حوزه پسماند از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و كمك می نماید در ساماندهی پسماند شهروندان بعنوان ذی نفعان اصلی شهر و روستا نقش موثری داشته باشند.
وی افزود: در حوزه ساخت و سازهای روستایی هم توجه مدیران باید به صورت دقیق به اجرای قوانین و ضوابط جلب شود. امروز در بعضی نقاط استان وضعیت خارج از ضوابط در حوزه ساخت و سازها بسیار مشهود وجود دارد كه باید توسط فرمانداری ها و دهیاران كنترل و نظارت دقیقی اعمال شود. نباید تخلف ساختمانی بعنوان منبع درآمدی محسوب شود.1398/09/25
20:34:13
5.0 / 5
4128
تگهای خبر: آب , آلودگی , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه