پنج نكته محیط زیستی برای مدیریت پسماندها

پنج نكته محیط زیستی برای مدیریت پسماندها به گزارش پرشین رز تنها در شهر تهران سالانه بیشتر از ۳۱۰ كیلوگرم پسماند شهری تولید می شود. این پسماندها علاوه بر آلوده كردن آب و خاك زندگی حیات وحش و به صورت كلی كرده زمین را تهدید می كنند. با رعایت نكاتی ساده می توان حجم تولید پسماندها همچون پسماندهای پلاستیكی و كاغذی را كم كرد.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، كمپین «پس از این» كه شهرداری تهران آنرا راه اندازی كرده در تلاش است تا با اصلاح فرهنگ مصرف علاوه بر مدیریت پسماندهای خانگی میزان تولید پسماند را هم كم كند. در ادامه به پنج نكته برای مدیریت پسماندهای پلاستیكی و كاغذی اشاره شده است. لازم به ذكر است كه این نكات از پیج اینستاگرامی این كمپین برداشت شده است.

*خیلی از ما برای نگهداری مواد غذایی در یخچال و فریزر از كیسه های پلاستیكی استفاده می نماییم. همچون مهمترین قدم ها برای كاهش مصرف پلاستیك چیدن مواد غذایی در یخچال و فریزر با استفاده از ظروف دردار و شیشه ای است.

*برای حمل خوراكی های روزمره مانند میوه و لقمه نان پنیر و... می توان از لقمه پیچ های پارچه ای یا ظروف دردار بهره برد.

*همواره به خاطر داشته باشیم كه كاغذ زباله نیست و برای تهیه آن درختی نابود شده است. بعد از این تلاش نماییم كه مصرف كاغذ را كاهش دهیم.

*به جای كاغذ كادوهای كاغذی می توانیم از پارچه برای بسته بندی هدایا استفاده نماییم.

*نی های پلاستیكی همچون پسماندهای پلاستیكی خطرناك هستند و تنها در كشور آمریكا روزانه ۵۰۰ میلیون نی دور انداخته می شود. به جای استفاده از نی های پلاستیكی می توان از لیوان های شیشه ای بهره برد.
1398/10/19
23:34:57
5.0 / 5
4457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه