آتش سوزی های جنگلی استرالیا تصویری از آینده زمین

آتش سوزی های جنگلی استرالیا تصویری از آینده زمین به گزارش پرشین رز كارشناسان زیست محیطی تاكید كردند: آتش سوزی های جنگلی در استرالیا پرچمدار آینده كره زمین است.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، بگفته آنها آتش سوزی های جنگلی اخیر در استرالیا كه مناطق گسترده ای از این كشور را در بر گرفته نشانه آشكار از وضعیتی است در صورت تداوم افزایش دما، جهان در آینده با آن روبرو خواهد بود.
كارشناسان در انگلیس اظهار داشتند: قبل از شروع فصل آتش سوزی ها در استرالیا میانگین افزایش دما در این كشور حدود ۱.۴ درجه سانتی گراد بوده كه نشان میدهد افزایش دما در این كشور بیشتر از میانگین جهانیِ ۱.۱ درجه سانتی گراد بوده است.
كارشناسان آگهی دادند: افزایش دمای جهانی فراتر از دو درجه سانتی گراد، تاثیرات مشكلات اقلیمی فاجعه بار و غیر قابل بازگشت خواهد بود، در عین حال برآوردها حاكی از آنست كه تعهدات فعلی جهانی برای كاهش انتشار گازهای گلخانه ای، جهان را در راه گرمای سه درجه سانتی گرادی قرار داده است.
بگفته كارشناسان تابحال تاثیرات مخرب ناشی از افزایش یك درجه سانتی گرادی دما بررسی شده كه در صورت تشدید وضعیت فعلی اقلیمی، نتایج تغییرات اقلیمی و آب و هوایی برای زمین فاجعه بار می شود.
به گزارش روزنامه گاردین، بازنگری ۵۷ بررسی كارشناسی و علمی نشان میدهد گرمای جهانی با افزایش موارد و تشدید آتش سوزی های جنگلی همراه خواهد بود.
منبع:

1398/10/24
19:35:08
5.0 / 5
4758
تگهای خبر: آب , آتش , زیست محیطی , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه