باد و برف و باران در غالب مناطق كشور

باد و برف و باران در غالب مناطق كشور به گزارش پرشین رز مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اعلام نمود كه از پس از ظهر امروز (جمعه) با ورود سامانه بارشی به كشور در بعضی نقاط شمال غرب،  غرب و دامنه های زاگرس مركزی بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف شروع می شود.


صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، بیان كرد: برپایه تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدلها در روز جمعه روند افزایشی نسبی دما در غالب مناطق كشور و وزش باد شدید در سواحل خزر، اردبیل، برخی نقاط شمال غرب و غرب پیشبینی می شود. از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی به كشور در بعضی نقاط شمال غرب، غرب و دامنه های زاگرس مركزی بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف شروع می شود.
به قول وی، روز شنبه (۱۹ بهمن) با گسترش و تقویت سامانه بارشی این شرایط در مناطق شمال غرب، غرب، برخی نقاط جنوب غرب، دامنه های زاگرس مركزی، دامنه های جنوبی البرز مركزی و سواحل غربی خزر ادامه خواهد داشت.
مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی همینطور اعلام نمود: در روز یكشنبه (۲۰ بهمن) علاوه بر مناطق ذكر شده در روز قبل در سواحل مركزی و شرقی خزر بارش رخ خواهد داد. همینطور روز دوشنبه (۲۱ بهمن) در بخش های از شمال غرب، غرب، سواحل شمالی، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مركزی و شرقی، زاگرس مركزی، شمال شرق و شرق بارش برف و باران و وزش باد شدید و در جنوب شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.
ضیائیان با بیان این كه روز سه شنبه هم در سواحل خزر، شمال شرق، شرق و نواحی مركزی كشور بارش برف و در جنوب شرق رگبار و رعد و برق پیشبینی می شود، اظهار داشت: از روز یكشنبه تا سه شنبه در غالب مناطق كشور كاهش دمای ۸ تا ۱۵ درجه پیشبینی می شود. همینطور از اواخر وقت روز شنبه تا روز دوشنبه دریای خزر به جهت وزش باد شدید مواج و طوفانی است و به جهت كاهش شدید دما بارش برف در استان های ساحلی خزر رخ خواهد داد.
وی خاطرنشان كرد: از روز شنبه تا سه شنبه وزش باد شدید در غالب مناطق كشور پیشبینی می شود.
مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای پایتخت طی دو روز آینده هم اظهار داشت: آسمان تهران فردا (شنبه، ۱۹ بهمن) كمی ابری به تدریج افزایش ابر و وزش باد گاهی رگبار باران و وزش باد شدید با حداقل دمای ۵ و حداكثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و روز یكشنبه نیمه ابری تا ابری و وزش باد گاهی بارش باران و برف و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲ و حداكثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.1398/11/18
15:01:09
5.0 / 5
4103
تگهای خبر: باد , بارش , برف , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه