روند صعودی جنگل زدایی در آمازون

روند صعودی جنگل زدایی در آمازون به گزارش پرشین رز كارشناسان محیط زیست اخطار داده اند كه میزان ˮجنگل زداییˮ در جنگل های آمازون برزیل طی ماه ژانویه به رغم بارش باران، قابل توجه بوده است.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، جنگل زدایی در جنگل های آمازون برزیل در ماه ژانویه نسبت به یك سال قبل دو برابر بوده است. این درحالیست كه به صورت معمول در این موقع از سال تخریب جنگل ها روند كاهشی پیدا می كند چونكه بارش باران دسترسی به مناطق را سخت تر می سازد.
آمارهای رسمی نشان داده است كه سال جاری میزان جنگل زدایی طبق روال سال های گذشته كاهش پیدا نكرده و همچنان قابل توجه بوده است.
به اعتقاد منتقدان، سیاست های رئیس جمهوری برزیل عامل محركی برای تشدید این گونه فعالیتهای غیرقانونی می باشد. سیاست های محیط زیستی رئیس جمهوری برزیل مورد انتقاد قرار گرفته اما او همواره این انتقادها را رد كرده است.
سال قبل میزان جنگل زدایی در آمازون كه جنگل های آن منبع حیاتی برای ذخیره كربنِ جو بشمار می رود و سرعت گرمای جهانی را می كاهد، افزایش پیدا كرد.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، در ماه ژانویه هم بیشتر از ۲۸۰ كیلومتر مربع از جنگل های آمازون از بین رفته كه نسبت به ژانویه سال قبل افزایش ۱۰۸ درصدی داشته است.1398/11/20
14:27:01
5.0 / 5
4205
تگهای خبر: بارش , گل , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه