مدیركل حفاظت محیط زیست استان بوشهر:

راهكار نجات زمین و توسعه پایدار رعایت حقوق محیط زیست است

راهكار نجات زمین و توسعه پایدار رعایت حقوق محیط زیست است به گزارش پرشین رز بوشهر مدیركل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به مناسبت رویداد ساعت زمین پیامی منتشر نمود.


در متن پیام فرهاد قلی نژاد آمده است:
رویداد ساعت زمین تاكید كننده و یادآور احترام به تنها سیاره قابل زیستن و احترام به اصول محیط زیستی است. رویداد ساعت زمین می خواهد یادآوری كند كه ما انسان ها باید زمین و خاك، آب و هوا را بعنوان منابع زیستی حفاظت نماییم چونكه این منابع محدود و البته لازمه حیات و زندگانی هستند.
امروزه زمین مادر حیات ما با آلودگی های فراوان و بحران های محیط زیستی مواجه و اگر درمانی برای زخم های زیست محیطی آنرا چاره نكنیم حیات زمین و سپس حیات ما انسان ها و همه موجودات زنده به خطر خواهد افتاد.
ما انسان ها باید همه با هم با هر رنگ و نژاد، قومیت و ملیت تلاش نماییم زمین و محیط زیست خویش را حفاظت كرده و امانت دار حقوق نسل های آینده باشیم.
سال جاری رویداد ساعت زمین در حالی شكل می گیرد كه مردم سراسر جهان با بحران بیماری كرونا روزگاری سخت را تجربه می كنند. بحران بیماری كرونا باردیگر به بشر نشان داد كه خیلی از مسائل همانند مسائل بهداشتی و محیط زیستی فراتر از مرزها بوده و خیلی از بحران ها مرزهای قراردادی كشورها را درنوردیده و زندگی و رفاه انسان ها را نشانه خواهد گرفت. ازاین رو سران كشورها در سایه صلح و دوستی در چارچوب توافق های بین المللی می توانند به حفاظت از محیط زیست و زمین بپردازند.
احترام به زمین و حیات انسانها باید اندیشه و هدفی فراتر از بازی های سیاسی كشورهای توسعه یافته ای باشد كه با زور و سلطه خود تلاش دارند كشورهای در حال توسعه را مطیع خود ساخته و حقوق زیست محیطی آنان را نادیده بگیرند. ازاین رو امروز راهكار نجات زمین و توسعه پایدار آن، احترام به اصول محیط زیست هم در داخل كشورها و در سطح بین المللی و منطقه ای و در نهایت رعایت حقوق محیط زیست است.
امیدوارم كشورمان ایران عزیز، و همه دنیا با گذر از بحران بیماری كرونا روزگاری خوش و خرم داشته و همه بتوانیم با عنایت به اصل پنجاهم قانون اساسی وظیفه همگانی خویش را یعنی حفاظت از محیط زیست بیشتر عملی نماییم.1399/01/10
14:00:43
5.0 / 5
3246
تگهای خبر: آب , آلودگی , بحران , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه