رنگ ها در هشدارهای هواشناسی چه پیامی دارند؟

رنگ ها در هشدارهای هواشناسی چه پیامی دارند؟ پرشین رز: طی یك ماه اخیر سازمان هواشناسی مبادرت به صدور هشدارهای هواشناسی با سه رنگ مختلف كرده است. بنا بر اعلام این سازمان رنگ بندی هشدارها به دستگاه های مختلف و حتی مردم كمك می نماید كه اقدامات مناسبی قبل از وقوع بحران انجام دهند.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، رنگ بندی هشدارها تلفیقی از احتمال وقوع یک پدیده هواشناسی و میزان خسارت آن است. تمام هشدارهای سازمان هواشناسی قبل از رنگ بندی در چارچوب اطلاعیه و اخطاریه صادر می شد ولی درحال حاضر کشورهای پیشرفته دنیا برای درجه بندی بحران های هواشناسی به سمت سطوح آگهی حرکت کرده اند که این سطوح رنگ بندی خاص خودرا دارد. در ادامه به پیام این رنگ ها در هر آگهی اشاره شده است.

*زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

*هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

*هشدار نارنجی شدت بیشتری از آگهی زرد رنگ دارد. در این نوع از آگهی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود.

*هشدار نارنجی رنگ جهت آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

*هشدار قرمز رنگ بالاترین سطح آگهی است که در آن پیش بینی می شود یک پدیده جوی خسارت های وسیعی را به دنبال داشته باشد.

*با صدور هشدار قرمز به دستگاه های مختلف اعلام می شود که وارد عمل شوند و اقداماتی را برای کاهش خسارات وقوع پدیده های جوی انجام دهند.

منبع:

1399/02/20
03:46:50
5.0 / 5
3321
تگهای خبر: بحران , دستگاه , سفر , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه