معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خبر داد

برگزاری نخستین دوره انتخاب فصلی پاكبان نمونه شهر تهران

برگزاری نخستین دوره انتخاب فصلی پاكبان نمونه شهر تهران به گزارش پرشین رز رجایی با اشاره به برگزاری همایش بزرگ همیاران كاپ(كاهش پسماند) اظهار داشت: در فاز نخست این همایش از  پاكبانان نمونه بعنوان سفیران و همیاران كاپ تقدیر خواهد شد.


به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، نرگس رجایی با بیان این مطلب اظهار داشت: سازمان مدیریت پسماند شهر تهران در نظر دارد در چارچوب پویش «شهر بدون پاکبان» و باتوجه به برنامه های اجرایی پیش بینی شده برای همایش بزرگ همیاران کاپ، در هر فصل یک روز را به تجلیل و تقدیر از پاکبانان زحمت کش شهرداری تهران اختصاص دهد. وی افزود: پاکبانان نمونه در دو سطح انتخاب مردمی و گزینش از طرف شهرداری های مناطق ۲۲ گانه و برمبنای شاخص ها و معیارهای تعیین شده، انتخاب می شوند.
رجایی با اشاره به جایگاه والا و باارزش کار و تلاش در فرهنگی ایرانی- اسلامی و لزوم تقدیر از تلاش صادقانه همه کارگران و زحمتکشان اظهار داشت: پاکبان ها عهده دار یکی از حساس ترین مشاغل در کشور می باشند که بی گمان نبود آنها از جنبه های مختلف نظیر جلوه های بصری شهر و سلامت جامعه می تواند مخاطره آمیز باشد. معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران افزود: حتی در شرایط فعلی و اپیدمی کوید -۱۹ نیز با آنکه حفظ سلامت خود و خانواده از اولویت های اصلی تمامی شهروندان است، پاکبان ها در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا هستند اما به سبب فعالیت شبانه شأن، کمتر مورد توجه افراد و حتی رسانه ها قرار گرفته اند. وی اشاره کرد: در این میان لازم است برای تقدیر از زحمات پاکبان های شهر و حساس کردن جامعه نسبت به فعالیت دشوار و از خودگذشتگی آنها و همین طور تقویت حس همیاری در میان افراد جامعه، علاوه بر برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری ویژه این قشر زحمت کش، نسبت به معرفی پاکبان های نمونه به رسانه ها و جامعه اقدام گردد. رجایی در خاتمه اظهار داشت: همایش «شب تجلیل از پاکبانان شهر تهران» در ۲۵ مردادماه امسال برای نخستین بار با حضور مسئولان و هنرمندان جهت تقدیر از پاکبانان نمونه، در چارچوب ویژه برنامه های مخصوص آن شب برگزار می شود و شهروندان نیز می توانند برمبنای فراخوان اعلامی از طرف این سازمان در جهت انتخاب بهتر و در امتداد مسئولیت اجتماعی خود نسبت به معرفی پاکبانان نمونه مردمی اقدام نمایند. لازم به ذکر است آخرین مهلت این فراخوان ۳۱ تیرماه است.


منبع:

1399/03/26
15:28:51
5.0 / 5
3087
تگهای خبر: برگ , پاك , سلامت , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه