ارسال تجهیزات اطفای حریق به استان های زاگرسی كشور

ارسال تجهیزات اطفای حریق به استان های زاگرسی كشور به گزارش پرشین رز مرحله دوم ارسال تجهیزات اطفای حریق جنگل ها به ۱۱ استان حاشیه رشته كوه زاگرس انجام شد.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا مسعود منصور - رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - در مراسم ارسال تجهیزات اطفای حریق جنگل ها به استان های حاشیه زاگرس، با اشاره به اینکه در ماه گذشته هم طی یک مرحله تجهیزات اطفای حریق شامل تجهیزات انفرادی به استان های کشور ارسال شده بود، اظهار داشت: در این مرحله هم بیشتر از ۱۶ هزار قلم جنس در ۸ نوع همچون لباس، کفش، کلاه و دستکش، دمنده، آتش کوب و فلکس بک (آبپاش کوله ای) تجهیزات اطفای حریق انفرادی در اختیار همکاران و جوامع محلی که به ما در امر اطفای حریق کمک خواهند کرد، قرار می گیرد.

منصور اضافه کرد: اولویت اصلی ما جلوگیری از بروز حریق است اما این تجهیزات مورد نیاز و لازم است و امیدواریم پیش از فصل پاییز که برخی مراتع و جنگل های استان ها قابلیت آتش سوزی را دارند، یک مرحله دیگر هم ادارات کل استان های خویش را در شهریور ماه با مساعدت سازمان برنامه و بودجه کشور تجهیز نماییم.

وی افزود: این تجهیزات به همکاران و مردم کمک می نماید حریق را با حفظ سلامتی خود اطفا کنند.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تاکیدکرد: البته نیاز ما بیشتر از این است و بنا بر این استان ها مجاز هستند با بسیج و جوامع محلی برای دیدبانی و کنترل مناطق توافق کنند و قرارداد ببندند.

وی همینطور از سازمان برنامه و بودجه خواست کمک نماید تا تجهیزات اطفای حریق بیشتری در اختیار استان ها قرار گیرد.
افزایش پوشش گیاهی آمار آتش سوزی را بالا برد
سرهنگ علی عباس نژاد - فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هم اظهار داشت: سال جاری باتوجه به میزان بارش ها رویش گیاهی در منابع طبیعی افزایش یافت و بعد از فروکش کردن مرحله اول شیوع کرونا، شاهد افزایش حضور هموطنان در منابع طبیعی و در نتیجه افزایش آمار آتش سوزی بودیم.

وی اضافه کرد: با توجه به این که همیاران طبیعت کمک زیادی به مبحث اطفای حریق منابع طبیعی می کنند احتیاج به تجهیز این افراد بود. بنا بر این سال قبل و سال جاری بخشی از اعتبارات تجهیز یگان حفاظت منابع طبیعی به خرید تجهیزات اطفای حریق تخصیص یافت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، عباس نژاد درانتها اظهار داشت: سال قبل تجهیزات خریداری شده بین استان ها توزیع شد و سال جاری هم ماه قبل یک مرحله از این تجهیزات در اختیار استان ها قرار گرفت و امروز هم مرحله دوم این تجهیزات در اختیار استان ها و یگان حفاظت استان ها قرار گرفت که محور اصلی آن تحویل به نیروهای مردمی همیار طبیعت در استان های حاشیه زاگرس است.

منبع:

1399/05/09
11:56:23
5.0 / 5
2318
تگهای خبر: آب , آتش , بارش , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه