لزوم بهره گیری از روش های صنعتی دفن پسماند

لزوم بهره گیری از روش های صنعتی دفن پسماند پرشین رز: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از افزایش یك متری ارتفاع آب دریاچه ارومیه بر اثر پروژه احیای این دریاچه آگاهی داد.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا عیسی کلانتری در یک برنامه تلویزیونی ضمن بیان این که اگر دریاچه ارومیه خشک می شد، نتایج این ضایعه از احیای آن بیشتر هزینه داشت، اظهار داشت: «دولت برای احیای دریاچه ارومیه حدود ۱۱ میلیارد تومان هزینه کرده است و خوشبختانه این دریاچه مراحل احیای خودرا طی می کند، در صورتیکه اگر دریاچه ارومیه خشک می شد، چندین میلیون نفر بی خانمان می شدند و باید هزینه زیادی می کردیم تا مردم را از غبار نمکی نجات دهیم که این هزینه بسیار بیشتر از آنچه برای احیا هزینه کرده ایم، بود.

وی با ابراز امیدواری از این که سطح آب دریاچه ارومیه در سال ۱۴۰۶ به میزان اکولوژیک خود برسد، درباره نقش بارش باران در احیای این دریاچه اظهار داشت: ما این بارش ها را در دهه ۸۰ هم داشتیم اما در سه سال اخیر باتوجه به همان میزان بارش بیش از یک متر به ارتفاع آب افزوده شده است.

معاون رئیس جمهوری در بخش دیگر از صحبت های خود با اشاره به کیفیت سوخت خودرو ها اظهار داشت: اگر سوخت امروز ما همان کیفیت سوخت سال ۹۱ را داشت، 12 شهر ایران تعطیل می شد، برای اینکه که در آن سالها یک لیتر سوخت استاندارد یورو ۴ و یورو ۵ نداشتیم و سوخت حاصل از نفت ها که آلودگی محض بود را به پمپ بنزین ها می دادند.

کلانتری با بیان این که امروز ۱۴۰ میلیون لیتر در روز بنزین یورو ۴ و یورو ۵ تولید می شود که این مقدار در هفت سال پیش صفر بود، اظهار داشت: سوخت و موتورهای احتراق غیر استاندارد دو مشکلی بود که ما با آن مواجه بودیم. از شروع سال جاری فقط خودرو های دارای استاندارد یورو ۵ شماره گذاری شده اند.

وی با بیان این که خودروسازان در زمینه موتورهای احتراق تا سال قبل به تعهدات خود عمل نمی کردند، اظهارکرد: اما از شروع امسال با پیگیری های انجام شده، یک میلیون دستگاه با موتورهای یورو ۵ تولید داخل به بازار خواهد آمد. این سبب شده که تولید ماده زائد آلوده کننده از ۱.۲ گرم در هفت سال پیش به نیم گرم در هر کیلومتر برسد.

رئیس سازمان محیط زیست پسماند را یکی از عارضه های مصرف و افزایش جمعیت عنوان نمود و اظهار داشت: یکی از اشکالات شمال کشور این است که بطور طبیعی منطقه ای برای دفع پسماند به سختی پیدا می شود و بنا بر این باید به روش های صنعتی دفن پسماند روی بیاوریم.

وی یکی از دلیلهای احتمالی بوی بد تهران را انبار شدن کمپوست در اطراف تهران عنوان نمود و اظهار داشت: تبدیل پسماند به کمپوست و کود شیمیایی مشتری ندارد و سبب شده که مقدار زیادی در تهران انبار شود که می تواند یکی از عوامل بوی نامطبوع در تهران هم باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ارتقا و بهبود وضعیت محیط بانان در سه سال قبل اظهار داشت: در سالی که گذشت خوشبختانه قانون پشتیبانی از محیط بانان تصویب گردید. همین طور دریافتی محیط بانان در سه سال قبل سه برابر شده است. علاوه بر این، در امر آموزش محیط بانان تاکید داشتیم و هر محیط بان پیش از استخدام آموزش می بیند. در عین حال هنوز معتقدیم که کم است و باز هم برای ارتقای وضعیت محیط بانان تلاش می نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، کلانتری در آخر با بیان این که محیط زیست متعلق به مردم است، اظهارکرد: محیط زیست متعلق به همه نسل هاست، نمی توان محیط زیست را از مردم جدا کرد و مردم باید از محیط زیست لذت ببرند.

منبع:

1399/05/31
21:15:49
5.0 / 5
2110
تگهای خبر: آب , آلودگی , بارش , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه