افزایش غلظت ازن طی امروز

افزایش غلظت ازن طی امروز برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، امروز (۱۹ شهریور ماه) افزایش غلظت آلاینده «ازن» پیشبینی می شود و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، بنا بر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا در اولین ساعات امروز (۱۹ شهریور ماه) با عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی در بعضی مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد.

با تداوم جو آرام و کاهش تندی باد طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد، همینطور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر افزایش پیدا خواهد نمود و پیشبینی می شود کیفیت هوا در بعضی مناطق در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

در شامگاه با افزایش ترافیک بر غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزوده می شود و احتمال می رود کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد کاهش پیدا کند. با افزایش تندی باد در اولین ساعات روز فردا (۲۰ شهریور ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کم می شود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به تدریج طی روز از تندی باد کاسته خواهد شد و مشابه با روز گذشته غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر افزوده می شود و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق کاهش پیدا خواهد نمود. در اواخر وقت فردا با عدم وزش باد مؤثر و تجمع آلاینده ها، برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت پیشبینی می شود.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۹۴ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۱ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/06/19
12:59:48
5.0 / 5
2000
تگهای خبر: باد , ذرات معلق , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه