چرا سایت پسماند محمدآباد قزوین مسئول مشخصی ندارد؟

چرا سایت پسماند محمدآباد قزوین مسئول مشخصی ندارد؟ به گزارش پرشین رز قزوین رئیس دادگستری كل استان قزوین از تشكیل كارگروه ویژه جهت تسریع در ساماندهی وضعیت پسماند سایت محمدآباد اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به مطالبی كه در جلسه هم اندیشی پیرامون وضعیت سایت محمدآباد عنوان شد روشن است كه متولی و مسئول مشخص برای مدیریت سایت محمدآباد وجود ندارد و بنابراین لازم است مقررات و اساسنامه شركت مربوط در این خصوص بررسی و مبحث دقیقاً روشن شود كه چه نهاد و سازمانی به صورت قانونی باید متولی سایت محمدآباد باشد.


حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی در نشست هم اندیشی، بحث و تبادل نظر پیرامون وضعیت سایت محمدآباد که با حضور دادستان مرکز و مدیران اجرایی استان برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول، اظهار نمود: امروز وضعیت پسماند سایت محمدآباد علاوه بر پیگیری های استانی به صورت کشوری هم مورد بررسی قرار گرفته است.
رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان نمود: معضلاتی که این سایت هم از حیث چالش های زیست محیطی و هم از حیث حقوق عامه و مطالبه عمومی بوجود آورده است، می طلبد تا به روند اجرای تصمیمات و اقدامات سرعت بخشیم تا بتوانیم وضعیت سایت را از حالت فعلی آن خارج سازیم.
بنابر اعلام روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، این مقام ارشد قضایی استان اظهار داشت: جهت سرعت بخشیدن به سازماندهی وضعیت سایت در استان کارگروهی متشکل از دادگستری، استانداری، سازمان بازرسی، شهرداری، محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شده است تا برای رفع اشکالات و نقاط ضعف مجموعه تصمیم گیری شود.
وی ادامه داد: فعال شدن کارخانه بازیافت، فعال شدن کارخانه کمپوست و استانداردسازی کارخانه موجود بعد از مشخص شدن نقصها توسط شهرداری، واگذاری مجموعه به بخش خصوصی جهت راه اندازی کارخانه جدید مطابق استانداردها، نصب دوربین با نظارت اداره محیط زیست جهت کنترل ورود و خروج ماشین های حامل زباله همچون تصمیمات این کارگروه جهت مدیریت پسماند سایت محمد آباد است.
حجت الاسلام قدرتی بیان نمود: دستگاه قضایی استان تمام قد در خدمت شهرداری، شرکت آب منطقه ای و دستگاه های مربوطه است و امیدواریم با انجام اقدامات اشاره شده اندکی از آلام مردم استان در این حوزه کاسته شود.
رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال تصریح کرد: با عنایت به مطالبی که در این نشست عنوان شد روشن است که متولی و مسئول مشخص برای مدیریت سایت محمدآباد وجود ندارد و بنابراین لازم است مقررات و اساسنامه شرکت مربوط در این خصوص بررسی و مبحث دقیقاً روشن شود که چه نهاد و سازمانی قانوناً باید متولی سایت محمدآباد باشد، دراین میان از ظرفیت اداره کل بازرسی هم استفاده خواهد شد.
منبع:

1399/07/28
19:03:47
5.0 / 5
2121
تگهای خبر: آب , باد , برگ , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه