مدیركل محیط زیست استان مركزی خبر داد؛

تداوم آلودگی هوای اراك در ششمین روز متوالی

تداوم آلودگی هوای اراك در ششمین روز متوالی مدیركل محیط زیست استان مركزی از شرایط ناسالم هوای شهر اراك در ششمین روز متوالی آگاهی داد.رضا میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: برای ششمین روز متوالی اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوا را در ساعت ۷ بامداد امروز سه شنبه ناسالم برای تمام گروه ها نشان داد که حاکی از تداوم شرایط ناسالم هوای شهر اراک است.
وی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون را آلاینده اصلی به وجود آمدن شرایط ناسالم هوای اراک عنوان نمود و اضافه کرد: بالاترین شاخص آلودگی با عدد ۱۵۳ مربوط به ایستگاه استانداری واقع در میدان حافظیه بوده است.
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی ️با اشاره به تداوم وضعیت شاخص کیفیت ناسالم هوای اراک برمبنای پیش بینی های سازمان هواشناسی عنوان کرد: باتوجه به تداوم آلودگی و تشدید شیوع بیماری کرونا و امکان اثرات زیانبار همزمان این دو عامل برای مبتلایان باید از هر گونه رفت آمد در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد خودداری شود.
میرزایی اضافه کرد: باتوجه به تشدید آلودگی هوای شهر اراک سفارش می شود، تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی در فضای باز جدا اجتناب کنند.
به گفته وی دقت در هنگام سوخت گیری در جایگاه ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت ها لازم است و از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و مانند آن بایستی پرهیز شود.

1399/08/01
13:31:57
5.0 / 5
2027
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه