كرونا و فاجعه زیست محیطی كه در راهست

كرونا و فاجعه زیست محیطی كه در راهست مركزی مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: انتشار كرونا باعث استفاده گسترده از ماسك و دستكش های یك بار مصرف شده، اما بعضی از مردم با بی ملاحظه گی آنها را در سطح شهر و طبیعت رها می كنند كه باعث فاجعه ای زیست محیطی خواهد شد.


بر مبنای اعلام روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، رضا میرزایی اظهار داشت: به دنبال شیوع کرونا در سرتاسر جهان و اعلام سازمان بهداشت جهانی و تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک جهت پیشگیری از گسترش این بیماری، استفاده از ماسک بین مردم افزایش یافت و می توان گفت این روزها استفاده از ماسک به بیشترین حد خود در طول تاریخ رسیده است.
وی ادامه داد: این چاره برای جلوگیری از گسترش ویروس با مشکلاتی همراه شده، به صورتی که رها شدن ماسک های استفاده شده در طبیعت، محیط زیست را به خطر انداخته است.
میرزائی با اشاره به اینکه افزایش آلاینده ها به حدی که از توان طبیعت بیرون برود، طبیعت را به زانو در می آورد، بیان نمود: بیشتر ماسک ها و دستکش ها از مواد پلاستیکی ماندگار ساخته شده اند و می توانند ده ها الی صدها سال در محیط باقی مانده و تأثیرات مخرب زیادی بر محیط زیست و سلامت مردم داشته باشند.
وی افزود: باوجود اینکه به میلیون ها نفر سفارش شده از ماسک برای مقابله با انتشار ویروس استفاده کنند، اما راهنمایی کمی در مورد نحوه دفع یا بازیافت آنها عرضه شده است و الان در این عرصه با چالش روبرو می باشیم و مردم از ترس اینکه ویروس را از راه دستکش و ماسک های خود وارد منزل یا محل کار خود کنند آنرا در سطح شهر رها می کنند، که این مورد می تواند خود سبب گسترش و افزایش ویروس کرونا شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با تاکید بر اینکه انتشار کرونا و خطر انتقال بیماری برای همه شهروندان به یک میزان وجود دارد و تنها شرط حفظ سلامت و مقابله با شیوع بیماری رعایت موارد بهداشتی است و مدیریت صحیح پسماندهای در ارتباط با لوازم حفاظت فردی یکی از این موارد بهداشتی به حساب می آید، سفارش کرد: بعد از استفاده از ماسک و دستکش های یک بار مصرف، آنها را در کیسه قرار داده و مستقیما درون یک سطل زباله بیندازید. تا از تخریب محیط زیست و شیوع بیماری جلوگیری شود.1399/08/12
19:23:48
5.0 / 5
1690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه