تنفس هوای مطلوب در پایتخت

تنفس هوای مطلوب در پایتخت پرشین رز: بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و الان در محدوده قابل قبول است و تداوم این شرایط طی روز دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، وزش باد نسبتا شدید تا صبحگاه امروز (۱۸ آبان ماه) سبب شده است کیفیت هوای شهرتهران در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

طی روز با حاکمیت جو ناپایدار و نیز افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد بود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول و پاک باقی می ماند، بااینکه در بعضی مناطق مستعد احتمال گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا دورازانتظار نخواهد بود.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پیش بینی می شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد. در اولین ساعات فردا ( ۱۹ آبان ماه) با افزایش تردد خودرو ها و کاهش تندی باد انتظار می رود در بعضی ساعات غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزایش پیدا کند و در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

عدم وزش باد مؤثر طی روز و کاهش ناپایداری جوی از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود و کیفیت هوای برخی مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهند ماند. با استمرار این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک در ساعات پایانی فردا (۱۹ آبان ماه) بر غلظت آلاینده ها افزوده و پیش بینی می شود کیفیت هوای مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۴ بود و هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۶ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قراردارد.

منبع:

1399/08/18
20:13:37
5.0 / 5
1465
تگهای خبر: آب , باد , پاك , ذرات معلق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه