كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز

كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز پرشین رز: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، الان (18 آذر) کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول است این در حالیست که کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس طی روز پیش بینی می شود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با کاهش تندی باد در صبحگاه امروز (۱۸ آذر ماه) و هم زمان با آغاز تردد خودرو ها شاهد افزایش غلظت ذرات معلق هستیم و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

به تدریج طی روز افزایش پایداری جو و عدم وزش باد مؤثر موجب تجمع آلاینده ها خواهد شد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت همراه با افزایش ترافیک شامگاهی موجب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و به تبع آن کیفیت هوا برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد. با افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی امشب (۱۸ آذر ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

صبح فردا (۱۹ آذر ماه) با آغاز تردد خودرو ها بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و باتوجه به حاکمیت جو پایدار و آسمان غبارآلود انتظار می رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

افزایش پایداری جوی طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود بدین سبب در ساعات پایانی فردا (۱۹ آذر ماه) پیش بینی می شود افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از افزایش حجم ترافیک و انباشت آلاینده ها، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت را به همراه داشته باشد.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۷۳ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۲ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/09/18
17:46:30
5.0 / 5
1129
تگهای خبر: باد , ذرات معلق , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه