مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

جایی برای بیان موضوعات زیست محیطی در صداوسیما تعریف نشده است

جایی برای بیان موضوعات زیست محیطی در صداوسیما تعریف نشده است به گزارش پرشین رز خراسان رضوی مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درمورد مشارکت دادن مردم در مسائل محیط زیستی، اظهار داشت: اگر میزان وقتی که صدا و سیما برای محیط زیست می گذارد را با رسانه‎ کشورهایی مثل سوئیس، فرانسه، انگلیس، آمریکا و... مقایسه کنید، متوجه می شوید که این زمان قابل مقایسه نیست. ما جایی برای بیان موضوعات زیست محیطی در صدا و سیما نداریم.اسماعیل کهرم در گفتگو با ایسنا، درمورد مشارکت دادن مردم در مسائل محیط زیستی، اظهار نمود: فرض کنید شما در آمریکا هستید و درحال گذر از یک اتوبان هستید و می خواهید از اتوبان خارج شده و به داخل شهر بروید. وقتی شما از خروجی ها می خواهید خارج شوید، اگر تک سرنشین باشید خروجی مخصوص به شما آنقدر شلوغ و پرترافیک است که شما از تک سرنشین بودن خود پشیمان می شوید.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: در آن جا دوستان و همکاران برای رفتن به سرکار، برداشتن ماشین را نوبتی می کنند؛ یعنی به این صورت که یک نفر به دنبال تمامی افراد می رود و در برگشت هم با او برمی گردد. در آنجا وقتی می بینند چنین کاری به نفعشان و رفتار ضد محیط زیست به ضررشان است، خودشان به درست رفتارکردن به نفع محیط زیست گرایش پیدا می کنند.

کهرم تصریح کرد: در سوئیس شما باید کیسه زباله مهر و نشان شهرداری را برپایه میزان تولید زباله خودتان بخرید. اگر تولید زباله شما بالا باشد، هزینه کیسه زباله بالاتر است. کسی برایم تعریف می کرد که فردی مهاجر در زوریخ، برای فرار از پرداخت هزینه کیسه و جمع آوری آن، زباله های خویش را به اتوبان ریخته است. پس از دو روز پلیس به خانه این فرد رفته و تمام آشغال های وی را کف خانه ریخته است. پس از اینکه پلیس آن جا متوجه شده است که او قصد اقامت دارد، او را از شهر بیرون انداختند.

وی با اشاره به اینکه «حتی این مورد در رسانه های آن شهر کار شد»، تصریح کرد: این نوع کارها جلوی تخلفات احتمالی در این حوزه را می گیرد. باید کاری کرد که جریمه چنین تخلفاتی سنگین باشد. این چنین کارها اگر از نظر اقتصادی، زیستی، روانی، آسایش و... خوب باشد، مردم آنرا دنبال می کنند. مردم دوست ندارند به ضرر خود کاری کنند.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: شما میزان وقتی که صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران برای محیط زیست می گذارد را با رسانه‎ های کشورهایی مثل سوئیس، فرانسه، انگلیس، آمریکا و... مقایسه کنید. متوجه می شوید که این زمان قابل مقایسه نیست. ما جایی برای بیان موضوعات زیست محیطی در صداو سیما نداریم.

کهرم بیان نمود: این درصورتی است که کشورهای گفته شده از کمپانی والت دیزنی درخواست می کنند که برای بیان موضوعات زیست محیطی و زباله ریزها در شهر انیمیشن بسازد. انیمشین های زیادی در این خصوص ساخته شده است، آیا ما چنین برنامه هایی در ایران داریم؟ این چنین کارها در ایران انجام نشده است.

منبع:

1399/10/07
19:35:46
5.0 / 5
1314
تگهای خبر: آسایش , برگ , حفاظت , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه