مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران اعلام كرد

صنایع و حمل و نقل متهمان اصلی آلودگی زمستانه پایتخت

صنایع و حمل و نقل متهمان اصلی آلودگی زمستانه پایتخت مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار داشت: صنایع و حمل و نقل مهمترین منابعی هستند که در فصل سرد ذرات معلق زیر 2 و نیم میکرون تولید می کنند.


به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، حسین شهید زاده با تاکید بر اینکه در مجموعه حمل و نقل، بیشترین سهم آلودگی را خودرو های دیزل دارند، اضافه کرد: این خودرو ها شامل کامیون هایی هستند که عموماً شب ها جابه جا می شوند و سپس، اتوبوس های سرویس، اتوبوس های شرکت واحد و مینی بوس ها، سهم بیشتری دارند. این مربوط به اطلاعات سال ۹۶ بوده و اگر صنایع بیش از آن چیزی که در سال های قبل بوده هم اکنون بیشتر سوخت پر گوگرد بسوزانند در رتبه پیش از حمل و نقل قرار خواهند گرفت.
وی با اشاره به اینکه برمبنای اطلاعات سال ۹۶، پس از حمل و نقل، صنایع بیشترین نقش را در تولید ذرات معلق داشتند، اظهار نمود: البته با توجه اینکه هم اکنون بخش قابل توجهی از آلودگی به پالایشگاه ها، نیروگاه ها و صنایع باز می گردد که به سبب افزایش مصرف گاز خانگی، سوخت پر گوگرد بیشتری می سوزانند و ذرات معلق بیشتری تولید می کنند، احتمال می رود سهم صنایع در آلایندگی هوای تهران از حمل و نقل بیشتر شده باشد. شهید زاده با اعلان اینکه بدون تردید صنایع از منابع اصلی آلودگی هوای تهران هستند، اشاره کرد: این مساله هنگامی بیشتر به چشم می آید که در یک روز تعطیل و خلوت که خودرو های کمتری در سطح شهر تردد می کنند، آلودگی هوا بالا می رود که مسلماً این افزایش از منبع دیگری به جز حمل و نقل تولید می گردد و این منبع، عموماً صنایعی هستند که آلودگی آنها وارد شهر می شود. مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تاکید بر اینکه این شرکت منابع تولید آلودگی را فقط در محدوده شهر تهران اندازه گیری می کند و بسیاری از منابع ممکنست دورتر از شهر باشند و ما برای اندازه گیری آنها دسترسی نداشته باشیم در صورتیکه بر روی کیفیت هوای تهران تأثیر می گذارند، اشاره کرد: حتی ذرات معلق بزرگ تر از ۱۰ میکرون که عموماً شامل گرد و خاک هستند و ممکنست از فاصله بسیار دور وارد تهران شده باشند نیز بر آلودگی هوای این کلان شهر اثر می گذارند.

1399/10/09
23:41:17
5.0 / 5
1600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه