اجرای عملیات احیای 600 هكتار از مراتع

اجرای عملیات احیای 600 هكتار از مراتع به گزارش پرشین رز معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهار داشت: امسال عملیات احیای اکوسیستم های مرتعی در سطح ۶۰۰ هکتار از عرصه های مرتعی استان تهران به مرحله اجرا در می آید.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا سید نقی عزیزی در کارگاه آموزشی «احیای اکوسیستم های مرتعی» که به صورت مجازی برگزار شد، اضافه کرد: اقدامات «احیای اکوسیستم های مرتعی» در جهت اجرای طرح ۹ در ۹۹ و اقدامات جهشی انجام و شامل پروژه های بذرکاری، بذر پاشی، کپه کاری، مدیریت چرا، ذخیره نزولات، پایش مراتع و... می شود و با هدف حفظ و بهبود اکوسیستم های مرتعی صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه همزمان با اجرای پروژه های در ارتباط با احیای اکوسیستم های مرتعی، احیا و توسعه رویشگاه های گیاهان دارویی و صنعتی (محصولات فرعی مرتعی) در سطح ۸۰۰ هکتار از مراتع استان تهران هم پیشبینی شده است، اظهارکرذ اقدامات توسعه این گیاهان در مناطقی که خاستگاه رویشی آنها باشد، اجرائی می شود و این اقدامات با مشارکت بهره برداران عرفی مراتع و در جهت احیای رویشگاه های مرتعی صورت خواهد گرفت.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به اهمیت اقدامات احیای مراتع اشاره نمود و اظهار داشت: مراتع یکی از مهم ترین سرمایه های طبیعی به حساب می آید که بهره برداری صحیح همراه با عملیات اصلاح و احیای آنها می تواند نقش اساسی در جهت حفظ آب، خاک و تأمین نیازمندی های کشور در زمینه فرآورده های پروتئینی، داروئی و صنعتی، کاهش روان آب ها و کنترل سیل و رسوب داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در این کارگاه آموزشی که به صورت مجازی برگزار شد، کارشناسان امور مراتع استان تهران حضور داشتند.

منبع:

1399/10/13
13:39:44
0.0 / 5
1370
تگهای خبر: آب , برگ , سرما , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه