مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران تشریح كرد

تنها راه نجات كلانشهر تهران

تنها راه نجات كلانشهر تهران مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه اگر تصمیمات جدی تری بخصوص برای ناوگان حمل و نقل در کلانشهر تهران گرفته نشود در آینده با مشکلات زیادی در این شهر مواجه خواهیم شد، خاطرنشان کرد: توسعه به روز مترو در تهران، استفاده از خودرو های هیبریدی، ساماندهی صنایع و ارتقای استانداردها و کاهش بار جمعیتی در این کلانشهر تنها راه نجات تهران خواهد بود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا سعید محمودی همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک با شعار "هوای پاک، تعهد مسؤلان، مشارکت مردم" بامداد امروز ازشرکت بهره برداری و خط ۷ درحال راه اندازی متروی تهران بازدید کرد و ضمن اشاره به اینکه باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر در کلانشهری مانند تهران مترو وجود نداشت شهروندان تهرانی امروز با مشکلات عدیده ای مواجه بودند، اظهار داشت: در صورت نبود مترو بطور قطع مشکلات حمل و نقل بیشتر و درنتیجه آلودگی هوا و دیگر مشکلات محیط زیستی هم بیشتر می شود.

وی با اشاره به اینکه اهداف مترو که یکی از آنها خدمت رسانی به شهروندان است هدفی محیط زیستی است، اظهارکرد: اهداف مترو جدا از اهداف محیط زیست و توسعه پایدار نیست و محیط زیست برای پشتیبانی از این اهداف تمام تلاش خویش را خواهد نمود.

محمودی افزود: مفهوم توسعه پایدار در دنیا از کودکی آموزش داده می شود و زمانی که کودکان به بزرگسالی می رسند و تصمیم ساز می شوند، اصول آنرا درک می کنند و می فهمند که این کار یک هدف محیط زیستی برای بهتر کردن زندگی است و باید در اولویت قرار گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه سخنان خود به پیچیدگی مسائل محیط زیستی تهران اشاره نمود و اظهار داشت: استقرار لجام گسیخته صنایع از سالهای دور و افزایش جمعیت و تعداد خودرو در این کلان شهر از عمده ترین مسائل محیط زیستی تهران است.
هیچ قانونی از مترو حمایت نمی کند
در ادامه فرنوش نوبخت - مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه - هم در این جلسه با اشاره به اینکه شرکت بهره برداری مترو در دنیا جایگاه و رتبه ویژه ای دارد، اظهارکرد: به رغم این جایگاه و رتبه، هیچ نگاه حمایتی در مورد مترو در کشور وجود ندارد.

وی ضمن اشاره به اینکه در تهران روزانه ۲۱۰۰ قطار اعزام شده و ظرفیت جا به جایی دو میلیون نفر را داشته است و حدود ۱۳ هزار نفر در سه شیفت در این شرکت مشغول فعالیت هستند، اظهار داشت: مترو پاک ترین ناوگان حمل و نقل کشور است اما هیچ قانونی از آن حمایت نمی کند.

نوبخت با اشاره به اینکه شرکت بهره برداری متروی تهران نتیجه ۳۰ سال تلاش، توسعه وساخت است و زحمات و هزینه زیادی برای آن شده است، اظهارکرد: بر همین مبنا بهره برداری از مترو و خدمت رسانی به شهروندان کار بسیار پرمسئولیت و سختی است و احتیاج به حمایت بیشتری دارد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه درادامه ضمن اشاره به اینکه حضور متولیان محیط زیست استان آن هم در هفته هوای پاک و در پاک ترین ناوگان حمل و نقل کشور را به فال نیک می گیریم، اظهار داشت: همه ما نیازمند محیط زیست سالم هستیم و این مهم با پشتیبانی از حمل و نقل پاک قابل دستیابی است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران در آغاز این نشست گزارشی از آخرین وضعیت و اقدامات محیط زیستی مترو تهران از جانب مسؤلان این مجموعه عرضه شد. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همینطور از مرکز مونیتورینگ و راهبری مترو تهران ودر ادامه خط ۷ در حال راه اندازی متروی تهران بازدید کرد.
1399/10/30
22:53:34
0.0 / 5
1211
تگهای خبر: آلودگی , پاك , حفاظت , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه