مهم ترین آلاینده های هوای تهران كدامند؟

مهم ترین آلاینده های هوای تهران كدامند؟ معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، دی اکسید گوگرد و دی اکسید نیتروژن را مهم ترین آلاینده های هوای تهران ذکر کرد.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا محمد رستگاری صبح امروز در حاشیه افتتاح ایستگاه سنجش آلودگی هوای باغستان شهریار همزمان با هفته هوای پاک ضمن اشاره به اینکه شهرستان های غرب استان تهران رشد جمعیتی فزاینده ای دارند و این اهمیت پایش کیفیت هوا و اطلاع رسانی بموقع به شهروندان را در اینخصوص دوچندان می کند، اظهار داشت: بر همین مبنا با تلاش مجموعه محیط زیست استان تهران و همکاری شهرداری شهرستان، ایستگاه سنجش آلودگی هوا در این منطقه نصب و افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه در این ایستگاه سنجش آلودگی هوا، سه پارامتر اصلی شامل ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، دی اکسید گوگرد و دی اکسید نیتروژن اندازه گیری می شود، اظهارکرد: این پارامترها هم اکنون مهم ترین آلاینده های هوای تهران هستند و با نصب آنالایزرهای در ارتباط با این آلاینده ها می توانیم وضعیت کیفی هوای شهر باغستان را پایش نماییم.

رستگاری ضمن اشاره به اینکه این دومین ایستگاهی است که در شهرستان شهریار به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: بهره برداری از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا از دو منظر حائز اهمیت است؛ اول اینکه شهروندان می توانند از وضعیت کیفی هوای منطقه اطلاع پیدا کنند و بیماران در ایام آلوده کمتر خویش را در معرض آلودگی هوا قرار دهند. دوم اینکه در صورت افزایش شدید آلودگی هوا امکان بررسی منابع آلودگی سریع تر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران در انتها با اشاره به اینکه با عنایت به وضع موجود تعداد ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در سطح استان کافی است، خاطرنشان کرد: استقرار ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان قدس هم در دستور کار محیط زیست استان است و امیدواریم بتوانیم برای این شهرستان هم در آینده ای نزدیک ایستگاه سنجش آلودگی هوا راه اندازی نماییم.

منبع:

1399/11/01
18:29:48
0.0 / 5
1073
تگهای خبر: آلودگی , باغ , پاك , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه