تمام جنگل ها و سواحل هرمزگان تا آخر سال سنددار می شوند

تمام جنگل ها و سواحل هرمزگان تا آخر سال سنددار می شوند به گزارش پرشین رز رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشوراعلام کرد: تمام جنگل ها و سواحل استان هرمزگان تا آخر سال سنددار می شوند.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا دکتر مسعود منصور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان اظهار داشت: بالغ بر ۸۴۰۰ سازه آبخیزداری در هرمزگان راه اندازی شده که حدود ۶۰۴۰ مورد از این سازه ها در منطقه بشاگرد هستند.

وی اضافه کرد: امروز نقش سازه های آبخیزداری در پیشگیری از فرسایش خاک و تقویت پوشش گیاهی و اشتغالزایی برکسی پوشیده نیست.

منصور اظهار داشت: ۵/۵ میلیون هکتار از سطح هرمزگان سیل خیز است و ۶ میلیون هکتار از اراضی مستعد فرسایش آبی هستند که با تمام تلاش ها و اقدامات انجام شده فقط در وسعت ۸۶۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری انجام شده است ازاین رو باوجود کاهش بودجه سال جاری سعی کردیم استان هرمزگان را به لحاظ اهمیت مبحث سیل در اولویت قرار دهیم.

رئیس سازمان جنگل ها اضافه کرد: هرمزگان دارای ۴۵ هزار هکتار جنگل دست کاشت و ۹ میلیون اصله حرا و در نوع خود بی نظیر است.

تأکید استاندار بر لزوم توجه ویژه به آبخیزداری

فریدون همتی - استاندار هرمزگان - هم در این جلسه ضمن اشاره به ثمرات اجرای پروژه های آبخیزداری تصریح کرد: هم و غم مان را باید بر مهار آب ها و آبخیزداری بگذاریم. در حوزه آبخیزداری کارهای بزرگی انجام شده که رضایت مردم را در تمام مناطق به دنبال داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، همتی اظهار داشت: آبخیزداری زودبازده و تأثیر سریعی بر منابع طبیعی می گذارد و منافع آن برای مردم و دولت غیرقابل انکار است و انتظار است کمیسیون کشاورزی توجه ویژه ای به آبخیزداری در استان داشته باشد.

منبع:

1399/11/05
13:45:12
0.0 / 5
1363
تگهای خبر: آب , گل , گیاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه