رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراك:

باید حق آلایندگی به فیش حقوقی شهروندان اراكی اضافه شود

باید حق آلایندگی به فیش حقوقی شهروندان اراكی اضافه شود رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک اظهار داشت: اراک یکی از شهرهای آلوده کشور است و حق آلایندگی باید به فیش حقوقی شهروندان اراکی اضافه شود.ایرج رضایی، در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: اراک یکی از شهرهای آلوده کشور است و اگر مدیریت شهری بتواند حق آلایندگی را در شهرداری پرداخت کند، مسلماً می توان راهی برای دریافت این حق توسط کارمندان سایر ادارات نیز پیدا کرد.
اصلاح نقصها طرح جامع اراک ضرورت دارد
وی درباب طرح جامع شهر اراک افزود: باتوجه به این امر که طرح جامع اراک پس از سال ها بلاتکلیفی در مرحله ابلاغ قرار گرفته است، از سرپرست شهرداری اراک تقاضا دارم تا درباب محدوده های جاده فرودگاه و رسول آباد، قنات ناصری و اراضی ولی آباد پیگیری لازم را انجام دهد تا هر چه سریع تر نحوه بهره برداری از این مناطق مشخص شود چونکه در طرح جامع ابلاغی نواقصی وجود دارد که باید پیش از اجرائی شدن آن، برطرف شود و اصلاح آنها کاملاً ضروری به نظر می آید.
خیابان ۲۴ متری در هسته مرکزی شهر ردیف اعتباری مشخصی ندارد
رضایی اضافه کرد: در طرح جامع جدید شهر اراک، راه اندازی خیابان ۲۴ متری بعنوان جایگزین خیابان ۵۸ متری دیده شده و اگر مقرر است که این خیابان راه اندازی شود، شهرداری باید در بودجه سال ۱۴۰۰ خود برنامه و ردیف های اعتباری لازم را مشخص نماید تا مبادا یک بلاتکلیفی جدید در هسته مرکزی شهر بر شهروندان تحمیل شود.
اصلاحات هندسی معابر از اولویت های کاری شهرداری اراک است
دبیر شورای شهر اراک، اصلاح هندسی برخی معابر اراک را الزامی دانست و اظهار نمود: طی سالهای گذشته مقرر شده بود تا ترافیک برخی معابر سطح شهر مانند خیابان شهید شیرودی و میدان ولی عصر (عج) تسهیل شود اما متأسفانه کاری در این خصوص انجام نشد و تا به این لحظه به تأخیر افتاده است؛ پس می طلبد تا پیگیری انجام شدن اصلاحات هندسی معابر از اولویت های کاری شهرداری در زمینه امور ترافیکی قرار گیرد.
رضایی خواهان توسعه و مناسب سازی فضای سبز و تجهیزات پارک ها شد و اشاره کرد: از مسئولین شهرداری اراک، تقاضا دارم تا در حوزه فضا سبز کاملاً محله محور فعالیت کنند و حداقل در هر سه محله، یک پارک و زمین چمن مصنوعی فوتبال و زمین والیبال و بسکتبال راه اندازی کنند.
وی در آخر پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر اراک، را یکی از اولویت های شورای شهر دانست و از سرپرست شهرداری خواست تا اجرای کامل این طرح را پیگیری کند.

1399/11/28
14:39:09
0.0 / 5
1147
تگهای خبر: آب , باد , پارك , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه