نامه محیط زیست به وزیر اقتصاد درباره مصوبه ای كه قانون هوای پاك را زیر سوال می برد

نامه محیط زیست به وزیر اقتصاد درباره مصوبه ای كه قانون هوای پاك را زیر سوال می برد به گزارش پرشین رز به دنبال اجرای مصوبه استقرار واحدهای صنعتی متقاضی در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی بدون احتیاج به استعلام از محیط زیست، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: چنین مصوبه ای مغایر قانون هوای پاک است و ما در این حوزه نامه ای به وزیر اقتصاد نوشته ایم.مسعود تجریشی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: مصوبه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در وزارت امور اقتصاد و دارایی درمورد استقرار واحدهای صنعتی متقاضی در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی بدون احتیاج به استعلام از محیط زیست، مصوبه ای غیر قانونی و برخلاف قانون هوای پاک است.

وی ضمن اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست دراین باره نامه ای برای وزیر اقتصاد ارسال و تاکید کرده است که این مصوبه غیر قانونی می باشد، تاکیدکرد: چنین مساله ای علاوه بر محیط زیست صدمه هایی برای وزارت صمت هم به دنبال دارد. برای مثال در بعضی شهرک های صنعتی که کارخانه های تولید مواد غذایی مشغول به فعالیت هستند، واحدهای تولید شیشه و شن و ماسه به علت ایجاد گرد و خاک و به وجود آوردن مشکلاتی برای واحدهای غذایی، نمی توانند در این شهرک ها مستقر شوند. ازاین رو این مصوبه غیرقانونی، وزارت صمت را هم با مشکل مواجه خواهد نمود.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تکیه بر اینکه مصوبه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، عجولانه و غیرکارشناسی بود، اظهار داشت: تسهیل کسب و کار به معنای این نیست که ساختارهای قانونی کشور را بهم بزنیم. هرچند لازم است که سازمان حفاظت محیط زیست صدور مجوزهای کسب و کار را تسهیل و تسریع کند اما اگر قوانین مصوب شده حذف شوند، قطعا به ضرر خود ما خواهد بود.

تجریشی در انتها اظهار داشت: متاسفانه گاهی افراد فکر می کنند هدف قوانینی که محدودیت و ممنوعیت بوجود آورده است چوب لای چرخ اقتصاد گذاشتن است این درحالیست که خیلی از این قوانین چارچوب و نظمی را برای فعالیت مداوم بوجود آورده اند.

منبع:

1399/12/03
23:11:12
0.0 / 5
712
تگهای خبر: پاك , حفاظت , صنعت , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه