نیاز آبی تالاب های قم بسیار جدی است

نیاز آبی تالاب های قم بسیار جدی است به گزارش پرشین رز قم مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم اظهار داشت: با شروع فصل گرما برای کاهش موج گرد و غبار در شهر قم، باید نیاز آبی تالاب ها و رودخانه های استان را فراهم بیاوریم.


سید رضا موسوی مشکینی در دیدار با مدیرعامل آب منطقه ای استان در سخنانی عنوان کرد: قم در پایین دست و انتهای حوضه آبریز مرکز کشور قرار گرفته و در تأمین منابع آبی زیست محیطی با مشکلات گوناگونی مواجه می باشد.
وی ضمن اشاره به نیاز آبی قم همراه با توسعه اقتصادی و افزایش مهاجرت به این کلانشهر، تصریح کرد: با شروع روزهای گرم سال و بروز پدیده گرد و غبار، باید حقابه های زیست محیطی تالاب ها و رودخانه های استان که نقش مؤثری برای مقابله با این پدیده دارند را فراهم بیاوریم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم اظهار داشت: تالاب های قم بخصوص دریاچه نمک و تالاب مره دارای اکوسیستم بسیار حساس و شکننده ای هستند و در صورت عدم تأمین حقابه ها از میان رفته و کانون های جمعیتی در مرکز کشور را با خطر گرد و غبار مواجه می کنند.
او در آخر ایجاد آلودگی های زیست محیطی در بستر برخی رودخانه های استان قم را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: متأسفانه بعضی از متخلفان پسماندها و پساب های صنعتی را در حاشیه و بستر رودخانه های استان رها می کنند که باید به شدت با آن مقابله شود.
علی اصغری مدیرعامل آب منطقه ای استان قم هم در این دیدار ضمن تاکید بر تأمین حقابه های زیست محیطی استان، خواهان تعامل و هماهنگی هرچه بیشتر و برگزاری جلسات مشترک کارشناسی برای بحث و بررسی مسائل و موضوعات فیمابین و عرضه راهکارهای لازم در این رابطه شد.
تالاب های استان قم با وسعت حدود 100 هزار هکتار، حدود 10 درصد از وسعت جغرافیایی استان را ایجاد کرده و بر همین اساس، قم یکی از تالابی ترین استان های کشور و دارای ظرفیت های عظیم زیست محیطی است.
منبع:

1399/12/12
10:09:39
0.0 / 5
582
تگهای خبر: آب , آلودگی , برگ , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه