مدیركل منابع طبیعی استان:

لطمه جدی آتش سوزی ها به ۱۸۵۰هكتار جنگل كهگیلویه و بویراحمد

لطمه جدی آتش سوزی ها به ۱۸۵۰هكتار جنگل كهگیلویه و بویراحمد کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: برای حفاظت و نگهداری مناسب از عرصه های جنگلی استان و بویراحمد به 240 نفر قرقبان نیاز داریم.


غلامحسین حکمتیان اصل در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: ۱۷۶دستگاه دمنده جهت اطفاء حریق جنگل های استان تجهیزات منابع طبیعی استان خرید و اضافه شده است همین طور علاوه بر این تعداد نیز سازمان جنگل ها به استان اختصاص داده که به استان تحویل داده می شود.
وی اظهارکرد: همین طور برای ۴۰۰ نفر تجهیزات انفرادی طی سال قبل و امسال نیز برای ۴۵۰ نفر تجهیزات انفرادی تحویل میشود.
مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد: بیش از یک هزار و ۸۵۰ هکتار از عرصه های منابع طبیعی جنگل ها و مراتع این استان در آتش سوزی های سال ۹۹ لطمه جدی دیده اند. البته سطح آتش سوزی ها در جنگلها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از این مقدار بوده اما خسارت ها جدی نبوده اند.
حکمتیان اصل اشاره کرد: نقاط بحرانی که ممکنست گرفتار آتش سوزی شوند را شناسایی و جهت پیشگیری اقداماتی همچون ایجاد آتش بُر انجام خواهیم داد.
وی افزود: منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد با کمبود جدی به نیروی انسانی و قرقبان مواجه می باشد.
مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طبق استاندارد باید هر یک قرقبان ۶ هزار هکتار عرصه جنگلی و مرتعی منابع طبیعی را حفاظت و نگهداری کند اما در استان کهگیلویه و بویراحمد به سبب کمبود و نداشتن قرقبان، هر قرقبان بیش از ۲۰ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی را حفاظت می کند.
حکمتیان اصل اشاره کرد: برای حفاظت و نگهداری مناسب از عرصه های جنگلی استان و بویراحمد به ۲۴۰ نفر قرقبان نیاز داریم.
وی درباب آخرین وضعیت پایگاه اطفاء حریق استان در روستای فیروز آباد یاسوج، بیان کرد: یکی از ۱۶ پایگاه حریق کشور در فیروزآباد یاسوج تولید شده که اعتبار تجهیزات این پایگاه پرداخت شده است و در حال ایجاد سازه های مناسب و خرید تجهیزات این پایگاه هستیم.1399/12/20
18:28:09
0.0 / 5
797
تگهای خبر: آب , آتش , باد , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه