ارسال تجهیزات اطفای حریق به ادارات منابع طبیعی استان ها در اردیبهشت ماه 1400

ارسال تجهیزات اطفای حریق به ادارات منابع طبیعی استان ها در اردیبهشت ماه 1400 به گزارش پرشین رز رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: تأمین اعتبار برای تهیه و خرید تجهیزات حفاظتی مانند بی سیم، سیستم جی پی اس و تجهیزات اطفای حریق انجام شده است و در هفته اول اردیبهشت این تجهیزات به استان ها ارسال می شود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا مسعود منصور در نشست ویدئوکنفرانسی با مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ها تصریح کرد: اقداماتی که انجام شده اساسا با عیب و ایرادهایی همراه بوده است که باید این نقطه ضعف ها شناسایی و نسبت به حل آن ها در سال آینده اقدام گردد.

وی اضافه کرد: سند اولیه طرح جامع جنگل های زاگرس تهیه و به ۱۱ استان های زاگرس نشین ارسال شده است. مدیران منابع طبیعی استان های مربوطه باید با استانداران نشست برگزار و نتیجه نهایی را جهت ارسال به معاون اول رئیس جمهوری و رئیس شورای سیاستگذاری جنگل های زاگرس اعلام کنند.

تعامل حداکثری و افزایش چند برابری در کاداستر

منصور در زمینه کاداستر اراضی ملی اظهار داشت: در سالی که گذشت تعامل بسیار خوبی با سازمان ثبت اسناد و املاک برقرار شد و نتیجه آن اقدامات چندین برابری در دریافت سند کاداستر اراضی بود.

به گفته وی کاداستر تمامی اراضی ملی کشور تا آخر دولت به انجام می رسد.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهارکرد: کلیه اقدامات و فعالیتهای منابع طبیعی بر مبنای مطالعات، مستندات و تهیه نقشه انجام می شود و تمامی گزارش کار منابع طبیعی در زمینه جنگل، مرتع و بیابان دارای مطالعه و پیوست نقشه است و دفاتر ستادی و فنی در ادامه کار باید این نقشه ها را مداوم تهیه و به دفتر مهندسی و مطالعات اعلام کنند.

منصور اضافه کرد: با رایزنی و پیگیری های فراوان از سازمان امور استخدامی کشور در فروردین ماه و خرداد دو آزمون استخدامی برگزار می گردد و بر مبنای آن ۹۱۴ نفر نیروی انسانی وارد مجموعه منابع طبیعی کشور می شوند.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تکیه بر نظارت بیشتر بر عملکردها تصریح کرد: مدیران منابع طبیعی کشور موظف می باشند تا دورترین نقطه حوزه استحفاظی در شهرستان ها نظارت کامل داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: سفارش و سفارش به منزله ایراد گرفتن نیست بلکه از نکات مهمی است که در دین اسلام هم بر آن تاکید سفارش شده است و ما وظیفه داریم نظارت بر اقدامات در منابع طبیعی را جدی بگیریم.

منصور همینطور خاطرنشان کرد: با نشستی که با معاون صدا و سیمای استان ها قبل از هفته منابع طبیعی برگزار شد، ظرفیت های خوبی بوجود آمد که مدیران باید از این ظرفیت رسانه ای در جهت توسعه پایدار منابع طبیعی استفاده کنند.

منصور همینطور خاطرنشان کرد: با سفر رئیس قوه قضاییه به استان ها اتفاقات خوبی برای منابع طبیعی رقم خورد.

هیچ درختی بعد از رفع تصرف قطع نمی شود

وی در ادامه اظهار داشت: بعد از خلع ید اراضی از متصرفان هیچ درختی در آن اراضی قطع نمی گردد و عدم قطع درخت به مفهوم موجه بودن آن تخلف نیست.

رییس سازمان جنگل ها به آفات و بیماری های درختان جنگلی اشاره و اظهارکرد: مبارزه با آفات با محلول پاشی و اقدامات بیولوژیک باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: تأمین اعتبار برای تهیه و خرید تجهیزات حفاظتی مانند بی سیم، سیستم جی پی اس و تجهیزات اطفای حریق تهیه شده است و در هفته اول اردیبهشت این تجهیزات به استان ها ارسال می شود.

مشکلات ارباب رجوع در استان ها حل شود

منصور تصریح کرد: مردمداری باید هنر منابع طبیعی باشد و در هر شرایطی باید مردم را بپذیریم و حتی اگر محق نباشند باید آنان را محترمانه توجیه نماییم که مثلاً در این پرونده حق با آنان نیست. مشکلات ارباب رجوع با منابع طبیعی باید تا حد امکان در خود استان ها حل و فصل شود و نباید یک نفر بخاطر وجود مشکلات بارها از دورترین نقطه استان ها به ستاد سازمان رجوع کند.

تشکیل پرونده تخلف آخرین گام است

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: تشکیل پرونده برای منابع طبیعی افتخار نیست بلکه آخرین گام در منابع طبیعی است. امکان دارد یک دامدار بدون پروانه چرا وارد عرصه منابع طبیعی شود نباید به سرعت برایش تشکیل پرونده شود. شاید با توضیحات پذیرفت که اشتباه کرده است.

وی در ادامه از تشکیل دو جلسه اطفای حریق در اسفندماه سالجاری اطلاع داد و اظهارکرد: از الان باید برای سال آینده جهت جلوگیری از حریق در جنگل ها و مراتع برنامه ریزی نماییم و تمامی احتمالات را بسنجیم.

منصور همینطور از مدیران منابع طبیعی خواست از ظرفیت و مشارکت بسیج سازندگی در امر دیده بانی استفاده کنند تا در زمینه حریق با مشکلات مواجه نشویم.

وی اضافه کرد در زمینه حریق دستورالعمل های اجرایی تهیه و ارسال شده است و موظف هستیم این دستورالعمل ها را به دقت مطالعه و آنرا اجرایی نماییم تا شاهد حریق کمتری در منابع طبیعی باشیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، در این جلسه، حجت الاسلام سید مصطفی طباطبایی نژاد - مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، دکتر پرویز گرشاسبی - معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان، دکتر رضا افلاطونی - معاون حفاظت و امور اراضی، دکتر عباسعلی نوبخت - معاون امور جنگل، سرهنگ علی عباس نژاد - فرمانده یگان حفاظت، دکتر ستار بابایی - رئیس شورایعالی، دکتر حسین میرزایی - مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت مردمی، علی جمشیدیها - مدیر کل حراست و اصغر احمدی - مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل ها - گزارشاتی را در حوزه کاری عرضه کرده اند.

منبع:

1399/12/27
19:10:40
0.0 / 5
773
تگهای خبر: آب , برگ , بیماری , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه