معاون اداره كل محیط زیست اصفهان:

هرگونه خرید و فروش حیوانات در اصفهان ممنوع می باشد

هرگونه خرید و فروش حیوانات در اصفهان ممنوع می باشد به گزارش پرشین رز معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: هرگونه خرید و فروش و حمل و نقل حیوانات بجز ماهی قرمز ممنوع می باشد.حسین اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: یکی از دغدغه های اصلی در آستانه عید نوروز خرید و فروش بعضی از جانوران و گونه های زیستی است ازاین رو تمهیداتی برای پیشگیری از تخلفات در استان اصفهان اندیشیده شده و در چارچوب کمیته تخصصی یگان حفاظت محیط زیست با همکاری ادارت دامپزشکی، شبکه بهداشت و درمان و شهرداری ها در همه شهرستان ها پایش ها را تشدید کرده است.
وی با اشاره به اینکه خرید و فروش ماهی قرمز تنها از مراکز مجاز تکثیر منعی ندارد و با موارد غیرمجاز برخورد می شود، تصریح کرد: هرگونه خرید و فروش و حمل و نقل خزندگان، دوزیستان و گونه های نرم تنان مانند مار آبی، لاکپشت گوش قرمز و حلزون سیبی ممنوع می باشد.
معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان رعایت شیوه نامه حمل و نقل و عرضه ماهی قرمز را ضروری دانست و اضافه کرد: طبق این شیوه نامه مراکز مجاز پرورش ماهی باید تلفات غیرمعمول ماهیان را به سازمان دامپزشکی اعلام کنند؛ همینطور دریافت گواهی بهداشتی حمل از دامپزشکی و رعایت بهداشت فردی، محیطی و محافظت شده ضروریست چونکه برخی گونه های زیستی امکان دارد ناقل یا واسط بعضی از ویروس ها و میکروب ها باشند و دست زدن به آنها بدون رعایت بهداشت باعث بیماری های احتمالی می شود، از طرفی افرادی که مشکل تنفسی دارند نباید در این چرخه حضور داشته باشند.
تخلیه آب حامل ماهیان باید در شبکه فاضلاب انجام شود
وی بر ضرورت شست وشو و ضدعفونی تجهیزات حمل در مراکز تولید و نگهداری ماهی تصریح کرد و اظهار داشت: آبی که ماهیان در آن حمل شده اند باید زیر نظر دامپزشک مستقیم به شبکه فاضلاب تخلیه شود و کسی حق ندارد این آب را در یک فضا و اکوسیستم آبی تخلیه کند.
اکبری تصریح کرد: این الزامات باید در خرده فروشی های ماهی قرمز هم رعایت شود، به شهروندان سفارش می نماییم ماهی قرمز را از مراکز مجاز خریداری نموده و از خرید آن از دست فروش ها و دوره گردها اجتناب کنند.
معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه مراکز مجاز و واحدهای صنفی عرضه ماهی زینتی توسط شهرداری ها و اداره کل دامپزشکی استان تعیین شده است، افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست استان هم در این ایام و همینطور تعطیلات عید نوروز نظارت ها و پایش ها را تشدید می کند.
اکبری درباره سبزه هم عنوان کرد: سبزه هفت سین از رسومات پسندیده نوروز است اما به شهروندان سفارش می نماییم که بعد از تعطیلات عید از رها کردن آن در خیابان ها و منابع آبی اجتناب کنند چونکه به لحاظ بصری وقتی رها شود وضعیت مناسبی نیست.


منبع:

1399/12/28
14:03:01
0.0 / 5
851
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه