فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور:

جیره غذایی و اضافه كاری محیط بانان امسال پرداخت می شود

جیره غذایی و اضافه كاری محیط بانان امسال پرداخت می شود پرشین رز: فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: جیره غذایی، حق ماموریت، اضافه کاری و امور رفاهی محیط بانان در بودجه 1400 پیش بینی شده و از شروع امسال اعمال می شود.سرهنگ جمشید محبت خانی در بازدید از مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: استحقاقی ماهانه (جیره غذایی) و استحقاقی سالانه شامل البسه و بیش از ۴۰ قلم تجهیزات انفرادی محیط بان در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده است که بعد از تصویب نهایی لایحه در مجلس شورای اسلامی، اعمال خواهد شد.
وی با اعلان اینکه استحقاقی های ماهانه و سالانه محیط بانان هر سال باید تکرار شود، اضافه کرد: علت اینکه جیره غذایی محیط بانان در سال ۱۳۹۹ ناقص پرداخت گردید به سبب افزایش ۵۰ درصدی حقوق بود که سازمان محیط زیست برای کارکنان اعمال کرد و بدین جهت در نهایت اعتبار جیره غذایی، ماموریت ها و اضافه کاری به صفر رسید ولی افزایش ۵۰ درصدی حقوق اعمال شد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور اشاره کرد: امسال جیره غذایی حق ماموریت ها، اضافه کاری و امور رفاهی محیط بانان در بودجه در نظر گرفته شده است که این ها می تواند در معیشت آنان تأثیر بسیار خوبی داشته باشد.
سرهنگ محبت خانی افزود: به شدت پیگیر این مساله هستیم که همه این موارد از شروع امسال، اردیبهشت ماه اعمال شود و به جز جیره غذایی، امسال حق ماموریت ها، رفاهی و اضافه کاری ها که اعتبارات آن برای سال ۱۴۰۰ پیش بینی شده، پرداخت می شود.
پیش بینی هزینه ۴۵۰ هزار تومانی برای هر شیفت کاری محیط بانی
وی اظهار داشت: جیره غذایی ماهانه ۴۵۰ هزار تومان برای هر محیط بانی که در شیفت کار می کند، پیش بینی شده است؛ این مبلغ در فیش حقوقی محیط بانان اعمال نخواهد شد بلکه به ازای هر محیط بان هزینه جیره غذایی به ادارات استانها پرداخت می شود و آنها موظف به تامین جیره خشک و شارژ پاسگاه های محیط بانی هستند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور درباره پرداخت حق ماموریت ها و اضافه کاری های محیط بانان نیز اشاره کرد: پرداختی ساعات اضافه کاری و حق ماموریت محیط بانان با هم برابر نیست و برمبنای مدرک تحصیلی، جایگاه شغلی و سوابق محیط بانان تعیین می شود؛ پرداخت ساعت اضافه کاری کاملاً از فیش تأثیر می گیرد و هر محیط بانی که دارای مدرک تحصیلی، جایگاه شغلی و سوابق بالاتر باشد، دریافتی اضافه کاری یا حق ماموریت بیشتری خواهد داشت.
سرهنگ محبت خانی درباره شهر تاریخی اصفهان، اظهار داشت: اصفهان با کمک رسانه های بومی و مردم با فرهنگ این خطه، شهر بسیار تمیزی است و مردم مسائل زیست محیطی را خیلی رعایت کرده و زباله در محیط رها نمی کنند.
وی با قدردانی از مردم و شهرداری اصفهان، اضافه کرد: از جانب همه محیط بانان و جامعه دوستداران محیط زیست از مردم با فرهنگ اصفهان بابت رعایت مسائل محیط زیستی تشکر می کنم و امید است در همه جای کشور مانند اصفهان مسائل محیط زیستی را خصوصاً در زمینه زباله رعایت نمایند.
سرهنگ محبت خانی در بازدید از مناطق تحت مدیریت و حفاظت شده استان اصفهان، با محیط بانان این مناطق دیدار و گفت و گو کرد.
استان اصفهان با وسعتی بیش از ۱۰۷ هزار کیلومترمربع دارای تنوع زیستی بسیار گسترده و یک اثر طبیعی ملی، ۲ پارک ملی، پنج پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده، ۱۱ منطقه شکار ممنوع و یک تالاب بین المللی است و حدود ۲۰۰ نیروی محیط بان از مناطق چهارگانه تحت مدیریت استان حفاظت می کنند.
وسعت مناطق تحت مدیریت محیط زیست اصفهان به بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار می رسد.


منبع:

1400/01/05
01:04:25
5.0 / 5
930
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه