چگونه روز جهانی پیك نیك را در شرایط محدودیت های كرونا جشن بگیریم؟

چگونه روز جهانی پیك نیك را در شرایط محدودیت های كرونا جشن بگیریم؟ به گزارش پرشین رز خراسان رضوی به علت شیوع کرونا، افراد برای تجمع محدودیت هایی دارند. با این وجود هنوز میتوان با حفظ فاصله اجتماعی روز پیک نیک را جشن گرفت.


هنوز میتوان با حفظ فاصله اجتماعی روز پیک نیک را جشن گرفت. همراه با اعضاء خانواده خود جمع شوید و به بالکن یا پشت بام بروید یا از چمن و حیاط خانه استفاده کنید. چند ساندویچ، کاپ کیک، کلوچه، کیک و سایر غذاهای خوشمزه تهیه کنید. بعضی از بازی های ساده و قدیمی را انجام دهید. روز را بدون تلفن خود سپری کنید یا تلاش کنید سراغ شبکه های اجتماعی نروید. با استفاده از گوشی همراه بعضی از آهنگ های مورد علاقه خویش را پخش کنید.
قرن هاست که مردم سراسر جهان برخی وعده های غذایی خویش را در خارج از محیط های بسته و در زیبایی های طبیعت می خورند. در حقیقت، ایده امروزی پیک نیک از اعیاد شکار قرون وسطی و مهمانی های باغ ویکتوریا شکل گرفته است؛ این مراسم معمولا امور پیچیده ای بود که شامل دوره های مختلف و مقدمات دقیق بود.
در اوایل قرن نوزدهم گروهی از شهروندان ثروتمند لندن «انجمن پیک نیک» را برای تبلیغ تفرجگاه به منظور گردهمایی های اجتماعی تشکیل دادند. در این پیک نیک ها هرکسی وعده غذایی خویش را به همراه می آورد و هر یک از شرکت کنندگان هم باید سرگرمی عرضه می کرد. اعضاء انجمن هنگام خوردن وعده های غذایی خود به موسیقی زنده هم گوش می دادند. امروزه پیک نیک ها معمولا وعده های غذایی مختلفی هستند که روی پتوی راحت پیک نیک میل می شوند.
روز جهانی پیک نیک
در کشورهای مختلف روزهای مختلف سال را بعنوان روز پیک نیک جشن می گیرند اما ۱۸ ژوئن بعنوان روز جهانی پیک نیک نام گذاری شده است. در این روز همه را تشویق می کنند که ناهار خویش را بسته بندی کنند و آنرا به بیرون از منزل ببرند. در قدیم، مردم برای فرار از زندگی روزمره خود به پیک نیک می رفتند. منشاء واقعی روز جهانی پیک نیک ناشناخته مانده است، اما میتوان آنرا در اواخر انقلاب فرانسه و دوران ویکتوریا جستجو کرد. شایان ذکر است، پیک نیک از واژه فرانسوی piquenique گرفته شده است و به معنای وعده ای است که در فضای باز خورده می شود.
از کباب پختن گرفته تا ساندویچ های سرد ساده، پیک نیک ها کارهای غیر رسمی سبکی هستند که برای لذت بردن از روز و به منظور آرامش بخشی و سرگرمی انجام می شوند. بعضی از غذاهای مورد علاقه پیک نیک شامل ساندویچ، چیپس، میوه و سبزیجات تازه، سالاد سبک و سایر خوراکی های ساده خانگی هستند. با این وجود، میتوان آنرا بگونه ای گسترش داد که موارد کبابی ازجمله همبرگر و بلال کبابی روی آتش هیزم را شامل شود. در هنگام پیک نیک های بزرگ، مهمانان اغلب هر کدام وعده غذایی خویش را همراه آورده و آنرا با بقیه تقسیم می کنند و خود هم از غذایی که دیگران آورده اند استفاده می نمایند.
هوای تازه سبب افزایش اشتها می شود، ازاین رو داشتن یک فعالیت بدنی هنگام لذت بردن از یک پیک نیک هم خوب است. بازی هایی مانند توپ بازی یا پرواز دادن بادبادک به لذت این روز اضافه می کند.
روز پیک نیک معمولا تعطیل عمومی است. طبق کتاب رکوردهای جهانی گینس، بزرگترین پیک نیک در پرتغال برگزار شده است. در نیم کره جنوبی مانند استرالیا، روز جهانی پیک نیک در نخستین دوشنبه ماه آگوست هر سال جشن گرفته می شود.


۱۵ سنت پیک نیک دلپذیر از سراسر جهان
بعد از نخستین پیک نیک ها برای گروه های ثروتمند شکارچیان سلطنتی قرون وسطی در دوران ویکتوریا، این مفهوم به غذاهای ساده منتقل شدند که هر کسی می تواند در یک سبد بسته بندی کند و در آفتاب از خوردن آن لذت ببرد. هم اکنون، فرهنگ ها در سرتاسر جهان موارد خاصی را طبق آداب و رسوم خود به غذا خوردن در فضای باز اضافه کرده اند؛ بازی ها، غذاهای مخصوص و تعطیلات خاص برای لذت بردن از صرف غذا همراه شده اند.
ژاپن
فصل شکوفه های گیلاس، ورود بهار به ژاپن را همراه با آغاز فصل پیاده روی ها اعلام می کند. برای جشن، خیلی از ژاپنی ها روزهای گرم را در زیر شکوفه های ساکورا به پیک نیک می گذرانند. این سنت بسیار محبوب است و بازه زمانی برای لذت بردن از شکوفه ها بسیار زودگذر است به صورتی که بسیاری با دوستان و خانواده های خود به پارک ها رفته و از غذاهای خانگی لذت می برند (هرچند فروشندگان مواد غذایی هم به وفور دیده می شوند و به کسانی که به اندازه کافی غذا تهیه نکرده اند غذا می فروشند).


آرژانتین
در حالیکه نیم کره بالایی بیشتر رویای کریسمس سفید را در دانه های برف و هوای سرد می بیند، آرژانتینی ها تعطیلات را در خارج از منزل با پیک نیک های کریسمس جشن می گیرند. این تعطیلات غالبا در سواحل یا خانه یا محیط باز برگزار می گردد و بوقلمون و گوشت بز کباب شده تهیه می شود.
انگلیس
اواخر قرن هجدهم بود که یکی از شاخص ترین غذاهای پیک نیک انگلستان تخم مرغ اسکاچ ظاهر شد. فورتنوم و میسون، Fortnum & Mason، خالق این غذا، تخم مرغ های آب پز شده که داخل گوشت پیچیده شده و سرخ شده بودند را بعنوان یک غذای لوکس برای مسافران تهیه می کرد. این غذا به علت آسان بودن خوردن آن در جاده معروف شد. بعد از گذشت سال ها تخم مرغ اسکاچ بعنوان میان وعده ای خوش طعم در پیک نیک هایی که قصد بسته بندی یک ظرف پر از غذای سرد را دارند برای جشن هفته ملی پیک نیک در ماه ژوئن، محبوب شده است.


استرالیا
در مورد چگونگی تعطیلات ملی پیک نیک استرالیا، دو داستان وجود دارد، اما صرف نظر از اینکه به دهه ۱۹۱۰ یا دهه ۱۹۴۰ برمی گردد، استرالیا روز میراث راه آهن را در نخستین دوشنبه ماه آگوست جشن می گیرد. این تعطیلات یک آخر هفته طولانی و پر از فعالیتهایی مانند رقص، طناب کشی و مسابقه سرعت مارمولک ها برای خانواده ها به همراه دارد.
ایالات متحده
خیلی از آمریکایی ها از تعطیلات تابستانی روز یادبود و روز کارگر بعنوان بهانه ای برای پیک نیک استفاده می نمایند. این گردهمایی ها شامل بازی های رقابتی مانند مسابقه های سه پا وحمل تخم مرغ با قاشق است، اما آمریکایی ها به یک مسابقه از نوع دیگر یعنی مسابقه خوردن غذا افتخار می کنند. این مسابقه نخستین بار در سال ۱۹۱۶ ظاهر شد و هات داگ خواران را مقابل یکدیگر قرار داد. در آن سال، برنده ۱۳ هات داگ را در جشن روز استقلال در سواحل کونی آیلند خورد. هم اکنون، آن هایی که میزبان پیک نیک هستند غالبا مسابقه هایی برای خوردن سریع پای یا هندوانه برگزار می کنند.


نیوزیلند
در زیر خط استوا، مردم نیوزیلند از وعده های غذایی بیرون از منزل با غذاهای استاندارد پیک نیک مانند ساندویچ و پای لذت می برند. در قرن ۱۹پیک نیک ها از پختن کباب گوشت گاو و سیب زمینی پخته شده روی چاله ها تشکیل شده بود. چای پس از ظهر هم یکی از غذاهای اصلی روزمره بود که لازم بود در هر پیک نیک موجود باشد، ازاین رو آنرا به صورت گرم در یک نوع کتری تهیه می کردند (یک قوطی فلزی با دسته سیمی). بعد از اختراع قمقمه، چای بعنوان یک نوشیدنی معمول برای پیک نیک باقی مانده است.
اسکاندیناوی
کروکت، فوتبال و بدمینتون از بازی های پیک نیک رایج هستند، اما در دانمارک، فنلاند و سوئد، کوب یک بازی محبوب است. بازی که در چمن انجام می شود و تلفیقی از بولینگ و شطرنج است و بازیکنان تلاش دارند با باتوم های چوبی بلوک های چوبی معروف به کوب را بزنند. بازیکنان با انداختن کوب های کوچکتر حریف و بعد از آن یک کوب بزرگ به نام پادشاه برنده می شوند. درست مثل بازی های پیک نیک در سرتاسر دنیا، یک بازی خوب کوب هم با عنایت به سطح مهارت می تواند چند دقیقه یا چند ساعت طول بکشد.


فنلاند
اول ماه مه به فنلاندی ها فرصت می دهد تا ورود بهار را با دوستان و خانواده خود جشن بگیرند و به مهمانی ها و پیک نیک های فوق العاده پرشور بروند. جشن های اول ماه مه از ۳۰ آوریل شروع می شود و در نخستین روز رسمی ماه مه، خیلی از علاقه مندان به منظور آرامش بخشی به پیک نیک می روند. وعده غذایی آن روز را معمولا «شاه ماهی لانچ» می نامند که شامل ماهی ترشی و سایر غذاهای شور است و آنرا همراه یک نوشیدنی خاص استفاده می نمایند.
ایسلند
درهمه پیک نیک ها جشن برگزار نمی گردد بلکه برخی فقط برای تفریح در یک روز در حومه شهر هستند. در ایسلند، علاقه مندان به چیدن توت اغلب ناهارهای پیک نیک را بسته بندی می کنند تا با رسیدن توت ها در ماه های تابستان، برای چیدن توت به طبیعت بروند. اما علاوه بر گوشت و پنیر، مهم ترین چیز برای یک پیک نیک ایسلندی داشتن لکه های توت بر روی لباس است که نشان داده است شما توت بیشتری جمع کرده اید.


ترکیه
ترکیه به پیک نیک های عالی شهرت دارد و می تواند ارتباطی با هزاران مکان پیک نیک این کشور برای عموم داشته باشد. خیلی از خانواده های ترک، کوسن، فرش و مبلمان برای برگزاری راحت پیک نیک همراه با بازی ها، نورهای رشته ای و سبزیجات شکم پر، گوشت های کبابی و دسرها به همراه دارند. در شب، خیلی از پیک نیک ها همچنان ادامه دارند و به آتش بازی با موسیقی و پایکوبی تبدیل می شوند.
برزیل و اوروگوئه
به اشتراک گذاشتن یک کدو تنبل از چای یربا (yerba mate) روشی متداول در میان دوستان و اعضاء خانواده در برزیل، اروگوئه و دیگر کشورهای آمریکای جنوبی است و در پیک نیک ها و سایر اجتماعات انجام می شود. در این مراسم، یک نفر چای را در یک کدو تنبل یا ظرفی با نی می ریزد و مدام آنرا پر می کند تا زمانی که عطر و طعم چای از بین برود. اگر این نوشیدن چای در بین دوستان باشد قوانینی هم وجود دارد؛ شکستن حلقه یا پاک کردن نی پیش از نوشیدن بی ادبانه است.


یونان
«دوشنبه پاک» شروع روزه بزرگ در یونان است و محدودیت های غذایی مذهبی را بوجود می آورد. اما این تعطیلات غذاهای خاص خویش را دارد، مانند صدف، هشت پا و نان بدون مخمر که در پیک نیک های خانوادگی استفاده می شود. بعد از آن، خانواده ها بادبادک های بزرگ و رنگارنگ را برای جشن گرفتن این روز و آغاز بهار پرواز می دهند.


برگزاری پیک نیک در گورستان در سرتاسر جهان
پیک نیک در آرامستان فقط به فرهنگ خاصی محدود نیست. در سرتاسر جهان، دوستان و خانواده در مراسمی برای جشن گرفتن مناسبت های خاص و تعطیلات به منظور یادآوری عزیزان درگذشته خود در گورستان ها جمع می شوند. در دوران ویکتوریا، پیک نیک ها را کنار سنگ قبرها برپا می کردند و از قبرستان بعنوان فضای تفریحی برای بازی ها و فعالیت ها لذت می بردند. در مکزیک افرادی ناهار را در بین گورهای خانوادگی می خورند، همچنین چینی ها که در جشنواره سالانه چونگ یئونگ برای بزرگداشت نیاکان خود به آرامگاه های آنان می روند. در حالیکه مراسم ناهار خوردن در گورستان در ایالات متحده مدرن کمتر دیده می شود، بعضی از پزشکان و متخصصان حفاظت از محیط زیست از احیاء مجدد آن بعنوان راهی برای جشن گرفتن و لذت بردن از زندگی در تمام مراحل پشتیبانی می کنند.
منابع

www.mentalfloss.com

www.daysoftheyear.com

nationaldaycalendar.com

alwaystheholidays.com1400/01/13
22:28:40
5.0 / 5
648
تگهای خبر: آب , آتش , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه