در گزارش پرشین رز عنوان شد؛

هوای اصفهان برای سومین روز پی در پی ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای سومین روز پی در پی ناسالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: هوای روز جمعه کلانشهر اصفهان با میانگین شاخص 103 همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز جمعه - بیست فروردین - با میانگین ۱۱۱ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت گردید.
وی افزود: شاخص کیفیت هوای شهر اصفهان در اولین ساعات امروز نیز با میانگین ۱۰۳ همچنان وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان افزود: وضعیت کیفی هوا در دو ایستگاه پایش هوا در خیابان های پروین و رودکی به ترتیب با شاخص ۱۱۹ و ۱۲۶ ناسالم برای گروه های حساس و در خیابان استانداری با شاخص ۹۹ قابل قبول (سالم) است.
مزارع به وضعیت کیفی هوا در شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان اشاره نمود و اظهار داشت: هوای شاهین شهر با میانگین ۸۴ و مبارکه با میانگین ۸۷ امروز در وضعیت قابل قبول و در شهر سجزی با میانگین ۱۵۸ برای عموم شهروندان ناسالم گزارش می شود.
امروز وضعیت کیفی هوا در ۱۲ ایستگاه پایش و سنجش هوا در سامانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان و شهرداری اصفهان همچون میدان احمدآباد، میدان انقلاب، فیض، بزرگراه خرازی، خیابان های دانشگاه، فرشادی، کاوه، ورزشگاه میثاق، باهنر، میرزا طاهر، رهنان و کردآباد و همین طور شهرهای کاشان، خمینی شهر، نجف آباد به سبب نقص فنی قطع بوده و در دسترس نیست.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/01/21
11:47:13
5.0 / 5
853
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه