رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول:

راه اندازی آزمایشگاه جامع شمال خوزستان نیازمند تأمین اعتبار است

راه اندازی آزمایشگاه جامع شمال خوزستان نیازمند تأمین اعتبار است رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول، راه اندازی آزمایشگاه جامع محیط زیستی شمال خوزستان را یک لزوم برشمرد و اظهار داشت: تحقق این مهم مستلزم تأمین بودجه از راه اعتبارات ملی است.رضا قپانچی پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول از یک آزمایشگاه برخوردار می باشد که علاوه بر دزفول، آزمایش ها و آنالیزهای صنایع، پساب، آبخوان ها و… شهرهای شمال استان شامل شوش، شوشتر و اندیمشک هم در این آزمایشگاه انجام می شود.
وی اضافه کرد: با عنایت به توسعه شهرهای شمال خوزستان بخصوص دزفول در زمینه های مختلف همچون صنایع لزوم دارد که پایش ها افزایش یابند که این امر منوط به افزایش امکانات و تجهیزات است به صورتی که هم اکنون به علت کمبود دستگاه ها و امکانات، برخی اقدامات آزمایشی قابل انجام نیست.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول اظهار داشت: در این راستا از چند سال پیش راه اندازی مجتمع آزمایشگاهی شمال خوزستان بعنوان یک آزمایشگاه جامع محیط زیستی در تمام بخش های آب، هوا، خاک و غیره در دستور کار اداره حفاظت محیط زیست دزفول بوده است.
قپانچی پور خاطرنشان کرد: بعد از پیگیری های انجام شده طی سالهای گذشته زمین این آزمایشگاه در جنب اداره حفاظت محیط زیست دزفول خریداری و به ثبت رسید. مقرر شده بود عملیات ساخت و ساز این مجتمع آزمایشگاهی در چهار طبقه آغاز شود که بخشی از این مجتمع به توسعه بخش اداری و آمفی تئاتر و بخشی هم به آزمایشگاه اختصاص پیدا کند اما به علت مشکلات و کمبودهای اعتباری این مهم تابحال محقق نشده است.
وی اعتبار برآورد شده برای راه اندازی فاز نخست این پروژه را ۳۰ میلیارد ریال برشمرد و اظهار داشت: راه اندازی این پروژه در دستور کار اداره محیط زیست دزفول است چون که به علت کمبود جا و امکانات در مضیقه قرار گرفته ایم و لزوم دارد که هم به منظور تکمیل کادر اداری و هم به علت حجم بالای فعالیتهای آزمایشگاه که تمام شمال خوزستان را پوشش می دهد مکان و امکانات آزمایشگاه توسعه یابد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول اظهار داشت: پیگیری و مکاتبات زیادی با اداره کل حفاظت محیط زیست استان صورت گرفته و مدیر کل قول مساعدت داده است، ما هم امیدوار هستیم تا با همکاری مسؤلان و از راه اعتبارات پروژه های ملی راه اندازی فاز نخست این پروژه مهم امسال استارت بخورد ضمن اینکه اولویت ما در راه اندازی این پروژه، آزمایشگاه است.
قپانچی پور خاطرنشان کرد: دیدار و گفت و گویی با فرماندار و نماینده شهرستان هم انجام شده است و آنها هم تاکید داشتند این پروژه بعنوان یک اولویت ضروری در شهرستان به صورت ویژه پیگیری شود.
وی در انتها تصریح کرد: با عنایت به اهمیت راه اندازی این مجتمع بعنوان یکی از نیازهای اساسی حوزه محیط زیست شمال خوزستان لازم است مسؤلان بخصوص فرماندار، نماینده شهرستان در مجلس و مدیر کل محیط زیست استان اهتمام ویژه ای نسبت به تأمین اعتبار از راه اعتبارات ملی و استانی برای راه اندازی این مجتمع آزمایشگاهی داشته باشند.

1400/01/22
13:26:17
5.0 / 5
1002
تگهای خبر: آب , حفاظت , دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه