نجار به پرشین رز خبرداد

ورود مدیریت بحران به تنش آبی كشور

ورود مدیریت بحران به تنش آبی كشور پرشین رز: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از پیش بینی اعتبار 32 هزار میلیارد ریالی برای مقابله با تنش های آبی و خشکسالی در کشور آگاهی داد.


اسماعیل نجار در گفت و گو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: در جلسه ای که بتازگی با حضور وزیر نیرو، معاونان وزارت جهادکشاورزی، رئیس سازمان هواشناسی و... داشتیم، درباره تنش های آبی در کشور، میزان بارش ها و احتمال خشکسالی و کمبود آب آشامیدنی نکات و مطالبی مطرح و در آنجا بنا شد تا بیش از ۲۵۰ پروژه و طرح برای مقابله با این موارد در سطح کشور اجرا شود.
وی با اعلان اینکه برای انجام این موارد ۳۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل ماده ۱۰ و ۱۲ قانون مدیریت بحران پیش بینی شد، اظهار داشت: این مبلغ که معادل ۳۲۲۰ میلیارد تومان است صرف مقابله با تنش های آبی و خشکسالی خواهد شد. به زودی این درخواست به دولت ارائه شده و باتوجه به موافقت سازمان برنامه وبودجه ان شاالله به زودی و بعد از تصویب از طرف دولت، اعتبارات آن برابر مقررات تخصیص داده خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه این مبالغ صرف تامین آب آشامیدنی خواهد شد، اظهار داشت: بعنوان مثال تامین آب آشامیدنی در حدود هفت هزار روستای با بیش از ۲۰ خانوار همچون اقداماتی است که پیش بینی شده است.
نجار با اعلان اینکه بیشترین تنش آبی و مشکلات در تامین آب آشامیدنی مربوط به نیمه جنوبی کشور است، اظهار داشت: استان های جنوبی ما بیش از دیگر استانها با این مساله درگیر هستند پس تعداد قابل توجهی از پروژه های تعریف شده در این استانها اجرا خواهد شد.

منبع:

1400/02/13
12:34:00
5.0 / 5
544
تگهای خبر: آب , بارش , بحران , مدیریت بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه