هوای پایتخت امروز در محدوده قابل قبول

هوای پایتخت امروز در محدوده قابل قبول بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با وجود احتمال کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت آلاینده «ازن» در بعضی نقاط طی امروز(21 اردیبهشت ماه) اما تداوم شرایط قابل قبول هوا در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۲۱ اردیبهشت ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و برقراری شرایط مناسب جوی جهت پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد و پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در بعضی مناطق احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش نسبی کیفیت هوا وجود دارد.

با وزش باد نسبتا شدید و احتمال رگبار پراکنده در ساعات اولیه امشب با وجود ترافیک شامگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت، با این وجود گسیل گرد و خاک ناشی از وزش باد شدید در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

صبح فردا (۲۲ اردیبهشت ماه) پیش بینی می شود که در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گیرد. به تدریج با رشد ناپایداری جوی همراه با وزش باد نسبتا شدید طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد همین طور در مناطق مستعد احتمال گسیل گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

استمرار این شرایط جوی تا شامگاه فردا (۲۲ اردیبهشت ماه) برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا را در بیشتر مناطق به دنبال خواهد داشت.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۰ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۲ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/02/21
13:51:56
5.0 / 5
395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه