روابط عمومی آب منطقه ای فارس:

جوجه فلامینگوهای بختگان تشنه نمی مانند

جوجه فلامینگوهای بختگان تشنه نمی مانند به گزارش پرشین رز فارس روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس ضمن انتشار اطلاعیه ای با عنوان ˮجوجه فلامینگوها تشنه نمی مانندˮ از کوشش برای کمک به تداوم حیات این پرندگان مهاجر در تالاب بختگان اطلاع داد.


در هفته گذشته، مبحث احتمال مرگ جوجه فلامینگوها در تالاب بختگان به علت کم آبی شدید این دریاچه، یکی از خبرهای داغ زیست محیطی ایران شده است؛ خبری که منجر به همراهی تشکل های زیست محیطی در فارس و اعلام آمادگی دستگاههای دولتی منجمله آب منطقه ای فارس با هدف چاره اندیشی برای رفع مشکل شد.
همزمان با فعال شدن تشکل های زیست محیطی و مردم جوامع محلی و یافتن راهکاری موقت برای رساندن آب به کلونی فلامینگوها در بختگان، شرکت آب منطقه ای فارس هم طی اطلاعیه ای همراهی خود برای کمک به رفع این مشکل را اعلام نموده است.
به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای فارس، این شرکت
در اعلامیه ای با عنوان «جوجه فلامینگوها تشنه نمی مانند»، آورده است: با وجود عملیاتی نبودن امکان تأمین آب از سد درود زن به علل زیادی همچون بعد زیاد مسافت، مساعدت لازم را از راه فراهم آوردن تمهیدات لازم به منظور تأمین آب از آبخوانهای زیرزمینی واقع در نزدیکترین نقطه به محل زندگی پرندگان مهاجر بختگان انجام خواهیم داد.
شرکت آب منطقه ای فارس در این اطلاعیه ادامه داده است: به منظور رسیدن آب به کلونی جوجه فلامینگوها در عمق تالاب بختگان حداکثر مساعدت را انجام خواهد داد.
روابط عمومی آب منطقه ای فارس همینطور تاکید کرده است: بر اساس گزارش همکاران امور آب در شهرستانهای همجوار تالاب بختگان تابحال هیچ گونه صدمه ای به فلامینگوها از بابت بی آبی نرسیده و از این به بعد هم نخواهد رسید.
به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، مهاجرت فلامینگوها به تالاب بختگان و زادآوری این پرندگان، درحالی اتفاق افتاده که با وجود تأمین ۵۵ میلیون مترمکعب حقابه این تالاب در ماه های گذشته، به واسطه کاهش شدید بارندگی و... این تالاب جز در بخشهایی اندک، با مشکل خشکی دست و پنجه نرم می کند.
ایزدی یکی از فعالان محیط زیست، طی روزهای اخیر در گفت و گو با ایسنا، از شناسایی کلونی فلامینگوها و اجرایی شدن تلاشی برنامه ریزی شده برای نجات حداکثری جوجه های این پرندگان، اطلاع داده بود.
منبع:

1400/02/24
12:53:33
5.0 / 5
595
تگهای خبر: آب , بارندگی , دستگاه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه