هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم شد

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم شد مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان را شرح داد.بابک صادقیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به بامداد امروز یکشنبه دوم خرداد با میانگین ۱۵۱ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.
وی با اشاره به اینکه کیفیت هوای شبانه روز گذشته با میانگین ۷۸ در وضعیت سالم به ثبت رسید، افزود: امروز میانگین کیفی هوا در میدان احمدآباد و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۹، خیابان باهنر با شاخص ۱۰۹، خیابان کاوه با شاخص ۱۴۴، کردآباد با شاخص ۱۱۸ و خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و در خیابان استانداری با شاخص ۱۵۳ برای عموم ناسالم می باشد.
مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز شرایط کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب با شاخص ۹۸، خیابان پروین با شاخص ۷۱، خیابان رهنان با شاخص ۸۴، خیابان فرشادی با شاخص ۹۲ و میدان فیض با شاخص ۹۳ در وضعیت قابل قبول گزارش می شود.
صادقیان اظهار داشت: امروز کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۶۴، مبارکه با میانگین ۸۲ و شاهین شهر با میانگین ۹۶ در وضعیت سالم می باشد.
به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از ساعات پس از ظهر امروز وزش باد شدید و تندباد لحظه ای خیلی از مناطق استان را در می نوردد که در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی اصفهان با خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و ناسالم شدن کیفیت هوا در این مناطق همراه می باشد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/03/04
10:43:24
5.0 / 5
352
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه