اختتام انتظار ۳ ساله بوشهری ها برای بازسازی ایستگاه سنجش آلودگی هوا

اختتام انتظار ۳ ساله بوشهری ها برای بازسازی ایستگاه سنجش آلودگی هوا بوشهر عملیات بازسازی و افتتاح ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر بوشهر  بعد از سه‎ سال به انتها رسید.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در آیین افتتاح ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر بوشهر اظهار نمود: ایستگاه سنجش هوا در بوشهر با ۴۰ میلیاردریال اعتبار از محل اعتبارات ملی ایجاد سیستم‎ های کنترل‎ یابی بازسازی شده است تا به مدیریت شهری کمک نماید.
فرهاد قلی نژاد اضافه کرد: با شروع به کار این مرکز عددهای کیفیت هوای بوشهر در سامانه جامع پایش هوای کشور ارائه خواهد شد برای اینکه در هر شهری لازم است که کیفیت هوا و گازهای آلاینده سنجش شود.
وی با اشاره به این که در شهر بوشهر باید به روز و به لحظه ذرات گرد و غبار مورد رصد قرار گیرد بیان کرد: این ذرات و داده ‎های مربوط به آن وضعیت هوا را از لحاظ هوای پاک، سالم و خطرناک برای گروه‏ های حساس نشان می ‏دهد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اشاره کرد: این آمار و اطلاعات مبنایی برای اعلام وضعیت به شهروندان در خصوص رعایت مسائل بهداشتی و حتی تعطیلات فعالیت ها در مدارس و مشاغل است که در بوشهر به سبب خاموش بودن دستگاه پایش هوا در چند سال قبل امکان لحاظ تصمیم ‏گیری دراین زمینه نبود.
قلی نژاد اظهار داشت: حالا با فعال سازی دستگاه وضعیت هوا در بوشهر به روز بوسیله مانیتور واقع در جوار میدان امام خمینی (ره) به شهروندان اطلاع رسانی می شود.
وی افزود: تا به امروز هفت شهر از شهرستان‏ های ۱۰ گانه استان بوشهر مجهز به دستگاه پایش هوا شده اند که بر طبق برنامه تا آخر سال جاری سه شهرستان دیگر این استان نیز به این دستگاه مجهز می شوند.
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر اضافه کرد: برای شهر بوشهر نصب دستگاه های گاز نیز در برنامه است تا از این طریق بتوان از ترکیبات نیترات و سولفور که در اثر ترافیک ایجاد می‎‏ شوند داده گیری انجام و شهروندان از وضعیت هوا باخبر شوند.
قلی نژاد اظهار نمود: در شهر بوشهر شمار روزهای پاک هفته بسیار زیاد است برای اینکه این شهر هنوز درگیر مسائل ترافیکی نشده است ولی با این وجود بهتر است که برای فضای محدود شهر بوشهر در معماری شهری و طراحی ‎ها و جانمایی مساحت‎ های فضای سبز دقت لازم صورت گیرد.
وی با گرامیداشت هفته محیط زیست اشاره کرد: محیط زیست به مفهوم زیستن است و هر جا که زیستن جریان دارد محیط زیست محسوب می‏ شود.
قلی‎ نژاد اضافه کرد: طبق اصل پنجاهم قانون اساسی حفظ محیط زیست یک وظیفه همگانی است و باید همگان نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشند.
مسائل محیط زیستی یکی از ۳۰۰ وظیفه شهرداری ها
شهردار بوشهر نیز در این آیین اظهار نمود: برای حفاظت از محیط زیست کره زمین برمبنای یک سری تعهداتی که کشورها در قالب تفاهم نامه‏ های بین المللی متعهد شدند باید ساز و کاری فراهم آورند تا از لطمه رساندن به محیط زیست جلوگیری شود.
حسین صالحیان اضافه کرد: در همین راستا شهرداری ها نیز بیش از ۳۰۰ وظیفه دارند که یکی از این وظایف و رئوس برنامه های آن مسائل محیط زیستی است.
وی اظهار داشت: در بررسی سطح و جایگاه کشورها نیز یکی از آیتم‎ های مدنظر بحث محیط زیست و اثرات زیست محیطی است.
شهردار بوشهر ادامه دارد: یکی از مزیت های مهم دستگاه یاد شده ارائه آمار و اطلاعات است که این ظرفیت به داشتن برنامه از طرف مدیریت شهری و پیشبرد هر چه بیشتر امور نیز کمک می‏‎ کند.1400/03/18
22:43:40
5.0 / 5
414
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , پاك , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه