مدیركل حفاظت محیط زیست خوزستان خبر داد

اعلام جرم ضد پتروشیمی مسجدسلیمان به علت آلایندگی

اعلام جرم ضد پتروشیمی مسجدسلیمان به علت آلایندگی به گزارش پرشین رز خوزستان اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان به دنبال تخلیه پساب آلوده توسط پتروشیمی مسجدسلیمان، ضد این واحد صنعتی اعلام جرم کرد.محمدجواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار نمود: به دنبال تخلیه پساب آلوده توسط پتروشیمی مسجدسلیمان به محیط اطراف، از این واحد صنعتی به علت تهدید ضد بهداشت عمومی، توسط اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان به مراجع قضایی شکایت و برای این واحد صنعتی، پرونده تشکیل شد.

به گزارش پرشین رز به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، وی ادامه داد: این واحد صنعتی فاقد پروانه بهره برداری محیط زیستی است و تصفیه خانه این شرکت، گنجایش حجم پساب خروجی را ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، راه اندازی واحد RO (بازچرخانی آب) برای واحد کولینگ با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و تکمیل حوضچه تبخیر درحال راه اندازی، الزامی است. برای پیشگیری از تکرار حوادث مشابه، تکمیل و در مدار قرار دادن سیستم های کنترل آلودگی فاضلاب صنعتی هم اقدامی ضروریست.

وی اضافه کرد: برای تسریع در انجام این موارد، از مراجع قضایی خواهان توقف فعالیت این واحد صنعتی تا تکمیل راه اندازی تصفیه خانه صنعتی شده ایم.

اشرفی اظهار داشت: این مجموعه باید برای دفع اصولی پساب خود، حوضچه تبخیر راه اندازی کند؛ متاسفانه این پروژه تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل و راه اندازی این واحد برای پیشگیری از انتشار آلودگی شرکت بسیار ضروریست.

وی اضافه کرد: در حوادث مشابهی از تخلیه پساب پتروشیمی مسجدسلیمان، در یک ماه گذشته متاسفانه برخی از دام های اهالی منطقه تلف شدند که علت مرگ این دام ها توسط دامپزشکی شهرستان مسجدسلیمان درحال بررسی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان خاطرنشان کرد: از پساب های تخلیه شده در محیط نمونه برداری و در آزمایشگاه اداره کل محیط زیست استان خوزستان آنالیز شده است و آلودگی پساب محرز شده است.

لازم به ذکر است، مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان در شمال خوزستان با وسعت ۴۰۰ هکتار در جنوب سد گتوند و شمال غربی مسجدسلیمان در منطقه زیلایی قرار دارد و فاز اول این مجموعه با تولیدات اوره و آمونیاک در اردیبهشت ماه سال جاری به بهره برداری رسیده است.
1400/03/24
10:02:05
5.0 / 5
612
تگهای خبر: آب , آلودگی , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه