وزش باد نسبتا شدید درتهران

وزش باد نسبتا شدید درتهران وزش باد نسبتا شدید در استان تهران طی امروز (30 خرداد ماه) و افزایش غلظت آلاینده «ازن» و کاهش نسبی کیفیت هوای پایتخت طی روز پیش بینی می شود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد، در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان افزایش موقت ابر و در مناطق جنوبی گاهی افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می شود.

امروز (۳۰ خرداد ماه) در مناطق جنوبی و غربی گاهی وزش باد متوسط تا نسبتا شدید مورد انتظار است اما فردا تا چهارشنبه (۳۱ خرداد تا ۲ تیر) به سبب پایداری نسبی در ساعات بعدازظهر و شب افزایش نسبی برخی از آلاینده های جو خصوصاً «ازن» و «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» و در ابتدای روز غبار صبحگاهی در نواحی پرتردد شهری پیش بینی می شود.

بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد امروز (۳۰ خرداد ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

طی روز نیز وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، بااینکه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق خصوصاً در ساعات بعدازظهر موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت و تجمع ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت که سبب کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

افزایش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۳۱ خرداد ماه) تا حدودی موجب پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد. استمرار ناپایداری جوی و افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند. با این وجود باتوجه به افزایش دما، تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، احتمال کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود دارد.

با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (۳۱ خرداد ماه) پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود، هرچند افزایش ترافیک شامگاهی موجب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۱ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۷ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/03/30
13:44:27
5.0 / 5
602
تگهای خبر: باد , ذرات معلق , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه