شاخصهای كیفی هوای اصفهان در ۱۳ ایستگاه پایش قرمز و نارنجی است

شاخصهای كیفی هوای اصفهان در ۱۳ ایستگاه پایش قرمز و نارنجی است کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخصهای کیفی هوا در ۱۳ ایستگاه سنجش آلودگی بامداد امروز بر مدار قرمز و نارنجی قرار دارد.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز با میانگین شاخص ۱۵۶ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.
وی افزود: امروز میانگین کیفی هوا در میدان احمدآباد با شاخص ۱۶۸، خیابان استانداری با شاخص ۱۵۸، بزرگراه خرازی و خیابان باهنر با شاخص ۱۵۴، خیابان رودکی با شاخص ۱۵۲، کردآباد با شاخص ۱۶۳ و خیابان فرشادی با شاخص ۱۵۷ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را در این مناطق نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست اصفهان افزود: خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۲۶، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۲۴، میدان فیض با شاخص ۱۳۷، خیابان پروین با شاخص ۱۴۲ و رهنان با شاخص ۱۰۲ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
مزارع اظهار داشت: امروز کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۸۴، مبارکه با میانگین ۸۸ و شاهین شهر با میانگین ۶۹ در وضعیت سالم می باشد.
به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز وزش باد به نسبت شدید و خیزش گرد و خاک بخصوص در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی اصفهان پیشبینی می شود که بر کاهش کیفیت هوای این مناطق تاثیر گذار است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/04/05
19:58:11
5.0 / 5
197
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه