كیفیت هوای قابل قبول در پایتخت

كیفیت هوای قابل قبول در پایتخت برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز پنجشنبه (۱۰ تیر ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ی قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وضعیت ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه روز پنجشنبه (۱۰ تیر ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ی قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وضعیت ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.
همینطور استمرار وزش باد مؤثر در خلال روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند، با عنایت به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد.
شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت پنجشنبه ادامه خواهد یافت که سبب عدم تجمع آلاینده ها خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود. کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز جمعه (۱۱ تیر ۱۴) تا حدودی از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، باآنکه با عنایت به کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل برقراری وضعیت قابل قبول پیشبینی خواهد شد.
در خلال روز به تدریج بر میزان ناپایداری جوی و تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، علاوه براین در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود باآنکه نسبت به روز پیش از میزان کمتری برخوردار می باشد. با تداوم شرایط جوی مساعد تا اواخر وقت جمعه پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازون» با میانگین ۹۸ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۸ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
منبع:

1400/04/10
22:43:51
5.0 / 5
382
تگهای خبر: باد , ذرات معلق , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه