كارشناس آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان:

شاخص هوای اصفهان در ۱۳ ایستگاه ناسالم می باشد

شاخص هوای اصفهان در ۱۳ ایستگاه ناسالم می باشد به گزارش پرشین رز کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: میانگین شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز با میانگین شاخص ۱۴۶ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
وی ضمن اشاره به جزئیات کیفی هوا در ایستگاه های پایش سطح شهر اصفهان، اضافه کرد: کیفیت هوا در ایستگاه میدان احمدآباد و بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۵، خیابان پروین با شاخص ۱۵۴ و کردآباد با شاخص ۱۶۰ در وضعیت ناسالم برای عموم (قرمز) و در ایستگاه خیابان رهنان با شاخص ۲۷۵ بسیار ناسالم (بنفش) است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: شرایط کیفی هوا در ۹ ایستگاه همچون خیابان رودکی با شاخص ۱۱۹، خیابان استانداری با شاخص ۱۴۷، میدان انقلاب با شاخص ۱۰۹، خیابان باهنر با شاخص ۱۳۸، خیابان فرشادی با شاخص ۱۲۵، میدان فیض با شاخص ۱۰۶، کاوه با شاخص ۱۰۳، ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۴ و خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۰۸ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.
مزارع تصریح کرد: کیفیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان همچون سجزی با میانگین ۱۶۹ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان و در مبارکه با میانگین ۸۸ قابل قبول است.
به گزارش پرشین رز به نقل از مهر بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به دلیل وزش باد به نسبت شدید شرقی و خیزش گرد و خاک محلی در مناطق شمال و شرق استان، در این نقاط و نواحی مرکزی بخصوص کلانشهر اصفهان هوا غبار آلود است و کاهش دید افقی و افزایش شاخص آلودگی هوا انتظار می رود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/04/11
15:41:08
5.0 / 5
270
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه