هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد به گزارش پرشین رز کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان از استمرار آلودگی شدید هوا در این کلانشهر و شهر سجزی برای دومین روز پی در پی اطلاع داد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۱۵۶ برای دومین روز متوالی در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.

وی ادامه داد: وضعیت کیفی هوا در ایستگاه میدان احمدآباد و خیابان استانداری با شاخص ۱۶۳، میدان انقلاب با شاخص ۱۷۲، خرازی با شاخص ۱۶۹، رهنان با شاخص ۱۵۳، فرشادی با شاخص ۱۵۷، خیابان کاوه با شاخص ۱۶۵، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۶۲ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۶۱ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) و در خیابان پروین با شاخص ۹۹ در وضعیت قابل قبول است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: کیفیت هوای شهرهای مبارکه با میانگین شاخص ۱۱۷ ناسالم برای گروه های حساس، شاهین شهر با میانگین شاخص ۱۶۰ ناسالم برای عموم شهروندان و در سجزی با شاخص ۲۱۵ وضعیت بسیار ناسالم (بنفش) را نشان میدهد.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز به جهت وزش بادهای شرقی به نسبت شدید در مناطق شمال و شرق استان خیزش گرد و خاک در این مناطق و غبار آلودگی هوا خصوصاً در نواحی مرکزی همچون کلانشهر اصفهان پیش بینی شده است که شدت آن روز گذشته و امروز نسبت به هفته های اخیر بیشتر است.
گفتنی است شاخص آلودگی هوای کلانشهر اصفهان از شامگاه سه شنبه در همه ایستگاه های پایش در وضعیت بسیار ناسالم و در بعضی ساعات در وضعیت خطرناک قرار گرفت و این روند همچنان ادامه دارد.
در چنین شرایطی همه افراد جامعه خصوصاً گروه های لطمه پذیر همچون بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان کمتر از پنج سال از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/04/25
21:13:12
5.0 / 5
275
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه