هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد به گزارش پرشین رز کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای بامداد امروز کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۰۶ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که شاخص کیفی هوای اصفهان در ۲۴ ساعت گذشته با میانگین ۲۰۰ برای عموم شهروندان ناسالم به ثبت رسید، عنوان کرد: کیفیت هوای بامداد امروز شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان همچون سجزی با میانگین شاخص ۶۷، شاهین شهر با میانگین ۷۰ و مبارکه با میانگین ۶۳ قابل قبول (سالم) است.
وی ضمن اشاره به غبار صبحگاهی امروز، افزود: میزان آلودگی هوا در ایستگاه های سنجش کیفی همچون میدان احمدآباد با شاخص ۱۱۱، میدان انقلاب با شاخص ۱۰۹، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۲، رهنان با شاخص ۱۰۶، فرشادی با شاخص ۱۰۵، خیابان کاوه با شاخص ۱۴۵ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و در ایستگاه خیابان رودکی با شاخص ۱۶۶ برای عموم شهروندان ناسالم گزارش می شود.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: شاخص کیفی هوا در چهار ایستگاه خیابان پروین با میانگین ۸۳، استانداری با میانگین ۸۴، فیض با میانگین ۱۰۰ و میرزا طاهر با میانگین ۷۳ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان غبار صبحگاهی پدیده غالب مناطق مرکزی بخصوص کلانشهر در بامداد امروز است اما شدت گرد و خاک در مناطق شرقی و شمالی استان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است اما در ساعات پس از ظهر وزش باد و گرد و خاک در این مناطق تشدید شده و تا روز یکشنبه تداوم دارد.
در چنین شرایطی همه افراد جامعه بخصوص گروه های صدمه پذیر همچون بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان کمتر از پنج سال از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/04/31
23:01:36
5.0 / 5
176
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه