هوای اصفهان همچنان ناسالم می باشد

هوای اصفهان همچنان ناسالم می باشد به گزارش پرشین رز کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای بامداد امروز این کلانشهر با میانگین 101 وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: ۱۰ ایستگاه سنجش هوا در خیابان های باهنر، باغ غدیر، رودکی، جِی، میرزا طاهر، دانشگاه، بزرگراه خرازی، فرشادی، میدان فیض و ورزشگاه میثاق به سبب قطعی برق همچنان از مدار خارج است و داده های کیفی هوای این مناطق در دسترس نیست.
وی با اشاره به تداوم غبارآلودگی هوا در بامداد امروز، اضافه کرد: میزان آلودگی هوا بر طبق اطلاعات ۶ ایستگاه سنجش کیفی همچون میدان احمدآباد با شاخص ۱۱۱، خیابان استانداری با شاخص ۱۱۰، میدان انقلاب با شاخص ۱۱۶ و رهنان با شاخص ۱۰۵ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است و در خیابان های پروین با شاخص ۸۹ و کاوه با شاخص ۸۵ قابل قبول گزارش می شود.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: شاخص کیفی هوای بامداد امروز شهر مبارکه با میانگین ۷۰ و شاهین شهر با میانگین ۶۵ وضعیتی قابل قبول را نشان میدهد و در سجزی با میانگین ۱۲۵ برای گروه های لطمه پذیر ناسالم می باشد.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان شدت گرد و خاک در مناطق شرق و مرکز استان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است اما در ساعات پس از ظهر وزش باد و گرد و خاک در این مناطق افزایش می یابد که موجب تداوم غبارآلودگی هوا می شود. این پدیده تا اختتام هفته جاری به تدریج کاهش خواهد یافت.
در چنین شرایطی همه افراد جامعه خصوصاً گروه های لطمه پذیر همچون بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان کمتر از پنج سال از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/05/09
10:09:25
5.0 / 5
297
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه