هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد پرشین رز: کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین ۱۰۷ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۴۲، خیابان استانداری با شاخص ۱۲۸، انقلاب با شاخص ۱۱۸، پروین با شاخص ۱۱۵، باهنر و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۹ و کاوه با شاخص ۱۰۶ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و در ایستگاه بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۴ ناسالم برای عموم شهروندان است.
وی با اشاره به اینکه چهار ایستگاه پایش هوا در خیابان های جی، باغ غدیر، دانشگاه بامداد امروز از مدار خارج است، اضافه کرد: کیفیت هوا در ایستگاه رودکی با شاخص ۸۲، رهنان با شاخص ۸۱، فرشادی با شاخص ۸۵، فیض با شاخص ۷۴ و میرزا طاهر با شاخص ۸۴ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: کیفیت هوا در شهر سجزی با شاخص ۱۵۳ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) و در شاهین شهر با شاخص ۷۹ و مبارکه با شاخص ۷۲ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان جوی آرام و پایدار در سطح استان حاکم است و به دلیل پایداری و سکون جو، غلظت آلاینده ها افزایش پیدا کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/06/17
23:51:58
5.0 / 5
418
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه