هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد به گزارش پرشین رز کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین 125 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در خیابان استانداری با شاخص ۱۱۹، رودکی با شاخص ۱۲۰، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۲۵، فرشادی با شاخص ۱۳۸، جِی با شاخص ۱۱۹، رهنان با شاخص ۱۱۰، کاوه با شاخص ۱۲۳ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۳ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
وی اضافه کرد: همین طور شاخص کیفی هوا در ایستگاه میدان احمدآباد و خیابان پروین با شاخص ۱۶۳ و خیابان فیض با شاخص ۱۶۲ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان و در دو ایستگاه میدان انقلاب با شاخص ۹۸ و خیابان میرزا طاهر با شاخص ۷۳ شرایط قابل قبول را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۷۰، شاهین شهر با شاخص ۷۸ و مبارکه با شاخص ۸۲ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت کاهش جریانات جوی (وزش باد) غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/07/13
11:48:03
5.0 / 5
83
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه