تشكری هاشمی در جمع خبرنگاران تاكید كرد

پیگیری جدی شورای شهر تهران در موضوع ترافیک و آلودگی هوا

پیگیری جدی شورای شهر تهران در موضوع ترافیک و آلودگی هوا رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری جلسه ویژه شهر تهران بمنظور بررسی اقدامات عاجل برای کاهش و مدیریت آلودگی هوای پایتخت با حمایت وزارت کشور، سازمان محیط زیست و پیگیری شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران آگاهی داد و ابراز امیدواری کرد بتوانیم گام های اساسی در موضوع کاهش آلودگی هوا برداریم.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، جعفر تشکری هاشمی" در حاشیه جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش آلودگی هوا در فصول سرد سال اظهار داشت: پدیده آلودگی هوا موضوعی نیست که ما همزمان با غبار آلود شدن هوای تهران به فکر حل آن باشیم بلکه نیازمند یک کار و برنامه ریزی مستمر و چندین ساله است.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: خیلی از شهرهای بزرگ دنیا با پدیده آلودگی هوا دست به گریبان بوده و یا هستند؛ اما توانستند بصورت علمی مشکل آلودگی هوایشان را حل کنند. برمبنای مطالعات شرکت کنترل کیفیت هوا، غالب آلودگی هوای تهران ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون هستندکه منشاء این ذرات صنعتی و منابع متحرک است بطوریکه منابع متحرک بیش از ۸۰ درصد تولید آلودگی هوا را شامل می شود.
تشکری هاشمی با تاکید بر این که ناگزیر به تغییر رویکرد نسبت به خودرو های فرسوده و رفت و آمد خودرو های شخصی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم اظهار داشت: متاسفانه شبکه اتوبوسرانی تهران نسبت به نیاز شهروندان و پاسخگویی به تقاضای سفرشان فقیر و ناتوان است در صورتیکه باید بیش از ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس داشته باشیم امروز تنها ۲۲۰۰ دستگاه اتوبوس در شهر تهران فعالیت دارند این مهم نشان میدهد باتوجه به کمبود اتوبوس در شهر تهران ناگزیر شهروندان بیشتری از وسیله شخصی استفاده می نمایند.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهار داشت: مادامی که وضعیت حمل و نقل عمومی به حد مطلوب نرسد و از طرف دیگر برای نوسازی خودرو های فرسوده شهر تهران برنامه ریزی نشود و خودروی استاندارد تولید نشود، آلودگی هوا همچنان باقی خواهد ماند.
وی افزود: وزارت نفت بایددر تولید سوخت باکیفیت برای نیروگاه ها و کارخانه وارد عمل شود از طرف دیگر باید با اهتمام بیشتر و عزمی جدی تامین ناوگان حمل و نقل عمومی را پیگیری نماییم.
وی به ابراز نارضایتی مقام معظم رهبری از وضعیت ترافیک تهران اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه مدیران تا لحظه بحران صبر می کنند. اما بدون شک در شورای اسلامی تهران دو موضوع ترافیک و آلودگی هوا را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

تشکری هاشمی از برگزاری جلسه ویژه شهر تهران بمنظور بررسی اقدامات عاجل برای کاهش و مدیریت آلودگی هوای پایتخت با حمایت وزارت کشور، سازمان محیط زیست و پیگیری شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران آگاهی داد و ابراز امیدواری کرد بتوانیم گام های اساسی در موضوع کاهش آلودگی هوا برداریم.1400/08/30
23:42:25
5.0 / 5
46
تگهای خبر: آلودگی , بحران , برگ , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه