شاخص کیفی هوای اصفهان بر مدار قرمز آلودگی

شاخص کیفی هوای اصفهان بر مدار قرمز آلودگی به گزارش پرشین رز کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 153 وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های باهنر و استانداری با شاخص ۱۵۸، انقلاب و میرزا طاهر با شاخص ۱۵۴، پروین با شاخص ۱۵۲، جِی با شاخص ۱۷۱، رهنان و فیض با شاخص ۱۵۳، فرشادی و کاوه با شاخص ۱۵۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۶۳ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) ثبت شده است.
وی افزود: کیفیت هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با شاخص ۱۴۳، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۷ و رودکی با شاخص ۱۲۱ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز شاخص هوای شهر سگزی با شاخص ۱۱۷، مبارکه با شاخص ۱۲۲ و شاهین شهر با شاخص ۱۰۳ ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و مه صبحگاهی غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/09/07
13:50:53
5.0 / 5
248
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه