هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است پرشین رز: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز یکشنبه 22 بهمن برای سومین روز پی در پی وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۶ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز یکشنبه بیست و دوم بهمن با میانگین ۱۲۴ وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان و دانشگاه صنعتی با ۱۱۷، پارک زمزم با ۱۱۰، بزرگراه خرازی با ۱۳۸، رهنان با ۱۳۱، خیابان زینبیه با ۱۰۵، خیابان فرشادی با ۱۱۴، فیض با ۱۰۹، بولوار کاوه با ۱۲۷، کردآباد با ۱۱۳، خیابان میرزا طاهر با ۱۴۲ و ولدان با ۱۱۵ AQI در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۱۵۶، خیابان استانداری با ۱۶۱ و میدان انقلاب با ۱۵۲ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد و در دو ایستگاه خیابان پروین و سپاهان شهر به ترتیب با ۱۰۰ و ۹۵ AQI در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
امروز شاخص هوا در سجزی با ۱۵۸ AQI در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان، در شاهین شهر با ۶۳ AQI در وضعیت قابل قبول و در قهجاورستان با ۱۱۵ AQI ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان همچون مبارکه، خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص بطور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و بطور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1402/11/22
15:08:38
5.0 / 5
138
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه